Video: araablased arvasid taevas auku nähes, et tulnukad tulid neid külastama

Araabia Ühendemiraatide taevas nähtud keeris

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Araabia Ühendemiraatide Al Aini taevas nähti möödunud pühapäeval, 17. märtsil kummalist keerist, mis kohalike arvates oli maaväliste olendite kosmoselaeva tekitatud.

Kohalike sõnul oli ilus ilm ja taevas oli näha ka pilvi, kuid need olid tavalised, mitte erilised nagu nähtud keeris, teatab express.co.uk.

Fenomeni jäädvustas ja postitas esimesena sotsiaalmeediasse astronoom ja meteoroloog Ebrahim Al Jarwan, kelle sõnul oli tegemist niinimetatud atmosfääriauguga, mis tekib siis, kui keskmisel kõrgusel ja kõrgel asuvates pilvedes oleva vee temperatuur langeb alla nulli, kuid vesi ei jäätu. Tegemist on ülijahutatud veega, milles võib tekkida kahe erineva tihedusega osa. Kui ühest osast tekivad jääkristallid, siis teine osa jääb veeks, mis lõpuks aurustub. Vee aurustumine tekitabki pilvedesse augu või keerise. 

Araabia Ühendemiraatide taevas nähtud keeris

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Meteoroloogi videot näinud kommenteerisid, et jääb mulje, nagu oleks Allah visanud järve kivi ja augu tekitanud. Osa aga arvas, et tegemist oli tulnukate kosmoselaeva tekitatud auguga ja maavälised olendid on kohal, et inimkonnaga, eelkõige araablastega kontakti võtta.

Al  Jarwani teatel ei olnud see nähtus kindlasti maaväliste olendite tekitatud ning Araabia Ühendemiraatide taevas ei ole sellist auku nähtud kümmekond aastat.

«See auk võib olla näha paar tundi, keskmiselt kestab see pool tundi kuni üks tund. Nüüd nähtu säilis vaid 15 minutit,» selgitas ekspert.

Araabia Ühendemiraatide taevas nähtud keeris

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Tagasi üles