Ettevaatust! Netflixi paroolide jagamine sõpradega võib õige pea õnnetult lõppeda

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Netflixi paroolijagajatele võidakse õige pea jälile saada.
Netflixi paroolijagajatele võidakse õige pea jälile saada. Foto: Reuters/ScanPix

Kui sul seni Netflixi kasutajat pole olnud ning oled saanud mugavalt sõbra arvel liugu lasta, võivad õige pea õnnetunnid otsakorral olla, kuna leiutatud on tehnoloogia kasutajate jagamise tuvastamiseks.

Kui seni pole Netflixi paroolide jagamine muret valmistanud, siis õige pea võib olukord muutuda, vahendab Mirror. Nimelt on tehnikafirma Synamedia välja tulnud uue tehisintelligentsi süsteemiga, mis on loodud, et võidelda kasutajakontode jagamise vastu.

Süsteem kasutab masinõppimist, et märgata, kui voogedastusplatvormidel on paroole jagatud.

Tavakasutaja jaoks tekitab muret aga see, et iga platvorm saab ise otsustada, kuidas paroolijagajaid karistada. Üks variant on nõuda, et kasutajad teeksid endale tasulise premium-konto. Teine, karmim variant on aga see, et kasutaja pannakse paroolide jagamise eest üleüldse kinni.

Netflixi-koer Chiko küll saadete eest ise ei maksa.
Netflixi-koer Chiko küll saadete eest ise ei maksa. Foto: Caters News Agency/Scanpix

Synamedia tutvustas uut tehnoloogiat jaanuaris Las Vegases CESi tehnikakonverentsil. Firma tootmisjuht Jean-Marc Racine ütles üritusel, et igapäevane kontoandmete jagamine läheb platvormidele liiga kalliks maksma, et seda lihtsalt ignoreerida.

«Meie uus lahendus annab platvormidele võimaluse ise otsustada, mida nad paroolijagajatega peale hakkavad. Paljud kasutajad on rõõmsasti nõus tasulise jagatud konto eest juurde maksma,» arvas Racine. «See on hea viis, kuidas ausad inimesed saavad ausateks jääda, andes samal ajal sissetulekule lisa,» lisas ta.

Synamedia katsetab nüüd süsteemi ning tulevikus pakutakse selle kasutamist ka Netflixile.

Ametlikult ei tohi Netflixi paroole jagada ka praegu, aga firma tegevjuht Reed Hastings on öelnud, et tema selles probleemi ei näe. «Meile meeldib, et inimesed Netflixi jagavad. See on positiivne, mitte negatiivne asi,» ütles Hastings 2016. aastal, vahendab CNET.

Netflixi juht Reed Hastings ei näe paroolijagamises probleemi.
Netflixi juht Reed Hastings ei näe paroolijagamises probleemi. Foto: Reuters/ScanPix

Samal aastal tehtud uuring väidab, et kolmandik ameeriklastest, suuremas osas nooremad vaatajad, Netflixi eest ei maksa. Eks näis, mida arvab Hastings siis, kui tehnoloogia paroolijagamise tuvastamiseks nende käsutusse jõuab.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles