Austraalia sentaator Fraser Anning kommenteeris 16. märtsil Melbourne’is Uus-Meremaa Christchurchi kahes mošees toime pannud rünnakut, süüdistades selles Uus-Meremaa läbikukkunud migratsioonipoliitikat ja ohvreid.
Video: moslemisüüdistajast senaatorit rünnanud «munapoissi» peetakse kangelaseks
Senaatori otse-eetri esinemist oli jälgimas ka 17-aastane Will Connolly, kellele selle poliitiku seisukoht ei meeldinud ja ta lõi keset kõne talle muna pähe katki, teatavad reuters.com ja iltalehti.fi.
Noormees ise, kuid ka mitmed teised sel sündmusel olnud jäädvustasid juhtunu.
Anning ei jätnud vastulööki andmata ja ründas Connollyt, lüües talle rusikaga lõua pihta. Üsna kiiresti sekkusid senaatori kaaskondlased, lahutades kaks meest. Nad surusid munaründaja põrandale ja hoidsid teda kinni kuni politsei saabumiseni.
Austraalia senaatori arvates lubab Uus-Meremaa riiki liiga palju usufanaatikuid, eelkõige moslemeid ja selle tõttu tekivadki terrorirünnakud.
Christchurchi kahes mošees, Al Nooris ja Linwoodis pani 15. märtsil rünnaku toime 28-aastane paremäärmuslike vaadetega austraallane Brenton Tarrant.
Uus-Meremaa seni kõige verisem terrorirünnak nõudis 50 inimese elu ja umbes sama palju sai vigastada.
Senaatori munaga ründamise video on väga populaarne ja «munapoiss» on saanud selle teo eest kiidusõnu.
«Ta tegi õigesti, et lõi süüdistajast senaatorile muna pähe. Selline seisukohavõtt on teretulnud,» teatasid videot näinud.
Connollyle käivitati ühisrahastusplatvormil GoFundMe rahakogumine, et ta saaks selle abil vajadusel oma kohtukulusid katta. Sinna annetati kahe päevaga üle 50 000 Austraalia dollari (üle 31 000 euro).
Connolly teatas, et talle rahakogumise käivitanud võiksid selle summa anda Christchurchi rünnakutes kannatada saanutele.
Politsei võttis noormehe kinni, kuid ta vabastati üsna pea ja talle ei esitatud süüdistust rünnakus ega huligaansuses.
Connolly kirjutas pärast vabanemist Twitteris, et poliitikute munadega loopimine ei muuda midagi.
«Sain õppetunni, et poliitikut ei tasu munaga loopida, sest kohe on sul kallal kümme tursket selli, kes su maapinnale suruvad. See oli paras õppetund,» teatas noor austraallane.
Samas Connolly oli rõõmus, et näitas välja oma seisukohta, sest tema silmis ei ole moslemid terroristid ja terroristidel ei ole usku.
«Inimesed, kelle arvates on kõik moslemid terroristid, on sama rumalad kui senaator Anning,» lisas australlane.
16. märtsiks oli Austraalias üle 265 000 inimese andnud allkirja petitsioonile, millega nõutakse Anningi tagasiastumist. Tänaseks, 19. märtsiks on allkirja andnud üle ühe miljoni inimese.
Nii Austraalia peaminister Scott Morrison kui Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern peavad Anningi sõnavõttu häbiväärseks.