Esimesed reaktsioonid: Kuidas võttis välispublik vastu Stephen Kingi «Lemmikloomasurnuaid» uusversiooni?

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Näitlejad John Lithgow ja Jeté Laurence filmis «Lemmikloomasurnuaid» (Pet Sematary)
Näitlejad John Lithgow ja Jeté Laurence filmis «Lemmikloomasurnuaid» (Pet Sematary) Foto: Paramount Pictures

Stephen Kingi 1983. aasta õudusromaani põhjal kuus aastat hiljem vändatud «Lemmikloomasurnuaid» tuleb peagi ekraanidele uues kuues. Texases toimunud SXSW festivali publik sai ekraanihirmutist esimeste seas näha ning avaldatud on juba ka esimesed arvustused.

Nagu ikka, siis paisatakse esimesed mõtted ikka Twitterisse, kus paistavad valitsevat positiivsed järelkajad.

Kiidetakse, et tegu on julge adaptsiooniga, mis ei jäta ka suuri Kingi-fänne üllatamata mõningate kõrvalepõigetega originaalist. Algusest lõpuni vaatajat korralikult konksu otsas hoidev ja hirmuvärinatega piinav film saab kiita ka kunstnikutöö ja efektide poolest.

Õuduka kolmandas vaatuses pidavat sündmused eriti hullumeelseks pöörama ning filmi pidavat läbima ka musta huumori kiht, mis paljudele rõõmu valmistas.

Oma arvustused on avaldanud ka juhtivad filmikanalid. Collider tunnustab režissööritandem Kevin Kölschi ja Dennis Widmyerit tugeva adaptsioonivisiooni ja enesekindluse eest, mille tulemusena jõudis ekraanile algmaterjalile truu tunnetusega õudusfilm, mis hirmutab luuüdini välja. The Hollywood Reporteri arvates on tegu tugeva, kui mitte raputava õudusfilmiga, ent kritiseerib liialt koletislikke «tagasitulnuid», kes oleksid võinud jääda pigem jubedusespektri õõvastavamasse ja häirivasse ossa, mitte mõjuma kui tüüpilised õudukakollid.

Bloody Disgusting leiab, et film teeb igati au Stephen Kingi raamatu surma ja leina puudutavale alltekstile ning soovitab minna filmi vaatama n-ö puhta lehena. «Las sel primitiivsel hirmul ja ängistusel endast läbi tungida. See on šokeeriv, südant murdev, kohutavalt õudne ning isegi natuke naljakas. See on seda väärt!»Louis Creed, tema naine Rachel ning nende lapsed Gage ja Ellie kolivad kaugesse maakohta elama. Olles end sisse seadnud, selgub, et lähedal asub ammune lemmikloomade surnuaed, mis asub iidsete Micmaci indiaanlaste matmispaigal ning omab väidetavalt surnuid äratavat jõudu. Kui perekonna kass autolöögi tagajärjel hukkub, maetakse pere lemmik sinnasamma müstilisse kalmupaika ning edasi selgub juba, miks pole hea mõte surnuid üles äratada.

Õudusfilmi ühes keskses osas astub üles «Kolmas kivi päikesest» staar John Lithgow. 

Apollo Kinodes alates 5. aprillist 2019.

Vaata seansside aeg ja osta pilet siit.

Meenuta, milline oli esimene film:

Foto: Pressimaterjal

Märksõnad

Tagasi üles