Laulja Helen Adamson on viimased aastad seisnud naiste kehapositiivsuse eest ning võidelnud naisi alandavate kommentaaride vastu. Kui kõrvaltvaatajale tundub, et võitlus naise keha liigse seksualiseerimise vastu on mõttetu, siis on Helen selles osas siiski positiivselt meelestatud.
Lauljana Eesti avaliku elu tegelaseks tõusnud Helen Adamson on pidanud sarnaselt Kristel Aaslaiu, Anu Saagimi, Brigitte Susanne Hundi, Epp Kärsini, Lenna Kuurmaa ja teiste naistega kannatama vihaste ning kurjade kommentaaride käes. Nukker on siinjuhul see, et äsja nimetatud tuntud naised oleks võinud asendada ükskõik kellega, mõte jääb samaks.
Naistele heidetakse ette, et nad ei ole piisavalt ilusad, targad, seksikad, arukad, asjalikud, võimekad, osavad jne. Seda teevad nii mehed kui naised. Meeste jaoks on naine justkui ese, keda alandavate kommentaaridega kontrollida, ja naiste jaoks konkurent, keda maha teha.
Aga millele kunagi ei mõelda, on see, et naistel, vahet ei ole, kas nad on tuntud või ei, on tunded, ja teiste inimeste karm kriitika, alandamine, solvamine, mõnitamine ja naeruvääristamine mõjutavad nende mõtlemist ja käitumist.
Vihkamine sünnitab vihkamist. Ja samas ringis jätkamine ei vii kuhugi. Helen Adamson on üks selle sõnumi edasiviijaid ja lipukandjaid. Ta on seda sõnumit jaganud meedias sõna võttes ja oma blogis. Ja nüüd teeb ta seda uuesti.
Sa ütlesid, et sinu viimase blogipostituse eesmärk oli suunata tähelepanu sellele, et naise keha seksualiseeritakse liiga palju, eriti just siis, kui ta nt bikiinide väel pildil on. Kas sinu mõtte võib nii kokku võtta? Kui ei, siis mida sa täpsemalt silmas pidasid?