Galerii: hakkab tulema - kaubanduskeskus T1 Mall of Tallinn vaateratas on püsti, ainult gondlid veel puudu

Tallinna uue kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinna katusele kerkib õige pea Super Skyparki vaateratas nimega Sky Wheel Of Tallinn, mis valmistati Hollandis. Esimene pidulik sõit toimub juba aprillis.

Vaateratas, mis ulatub keskuse katusele 120 meetrini merepinnast, on Hollandi tehasest Eestisse jõudnud ning esimesed sammud vaateratta kokku panemiseks hakkasid juba nädalapäevad tagasi.

Kui kaua vaateratta kokku panemisega läheb, ei osanud Super Skyparki tegevjuht Alar Kajari täpselt öelda, sest töö käigus võib tekkida ootamatuid viivitusi, kuid oli lootusrikas, et juba kahe nädala pärast võib vaateratast imetleda.

«Esimest sõitu ei oska veel lubada. Meil on vaja teha katsetusi, proovisõite, saada linnavalitsuselt luba ja teha veel palju ettevalmistusi. Kuid arvatavasti aprilli keskpaigast saab juba sõita,» ütles Kajari.

Oma ala parimate spetsialistide projekteeritud ning Hollandis valmistatud Sky Wheel Of Tallinn Kajari sõnul kaubanduskeskuse katusele mitte mingit ohtu ei valmista. Vaateratta ja kaubanduskeskuse projekteerimine võttis aega 2-aastat ning on tehtud täpsete normide järgi.

Pärast ligi nädal aega kestnud agarat tööd on vaateratas juba peaaegu püsti, ainult gondlid vaja veel lisada. Vaata galeriist, missugune see kõik välja näeb.