Eurolaulu Raadio

Sam Smith avameelselt seksuaalsusest ja sooidentiteedist: ma pole mees ega naine, hõljun kuskil vahepeal

Sam Smith esineb koos modelli Winnie Harlow'iga, 2019.

FOTO: AP/Scanpix

Briti laulja Sam Smith (26) tunnistas avameelses intervjuus, et on pidanud võitlema sooidentiteedi ja mina-pildiga pea terve oma elu, kirjutab Daily Star.

Laulja Sam Smith rääkis intervjuus Jameela Jamiliga avameelselt, et on pidanud vastu astuma sooidentiteediküsimusele ning on kaalunud soovahetusoperatsiooni. 

Jamil küsis laulja käest soo ja seksuaalsuse kohta, millele peale mees emotsionaalse avalduse tegi- ta indentifitseerib end kui mittebinaarse ning tema sugu on queer. 

«Ma olen alati sõdinud oma keha ja meelega. Ma pole mees ega naine. Ma arvan, et ma hõljun kuskil vahepeal. Ma olen alati kahelnud, kas soovin soovahetust. Mõtlen sellele siiani, kuid arvan, et ma ei soovi seda,» rääkis Smith.

Laulja rääkis, et suudab naistega samastuda sama palju kui meestega ja sellest on tema sisemine koflikt alguse saanud.

«Ma vahel mõtlen nagu naine. Kui ma liigun, seksin meestega, siis on see kõik väga naiselik. Olen mitmel viisil naiselik ja olen seda endale pahaks pannud,» rääkis laulja antud intervjuus.

Smith rääkis lisaks sooküsimusele ka oma võitlusest kehakuvandiga ja millise emotsionaalse trauma see varases eas kaasa tõi. Kuue aastasena tundis ta, et on ülekaalus. 11-aastasena külastas ta arsti, et leida probleemile lahendus. 

«Ma olin väga ebakindel ja see mõjutas teismeeas mu meeleolu iga päev. Mul oli kehas palju östrogeeni ning mul olid rinnad.»

Smith tunnistas vapralt, et 12-aastasena käis rasvaimus, et probleemi parandada. «Olin selle üle väga õnnelik.»

«Terve elu olen kurb olnud ainult oma kehakaalu pärast,» ütles mees ja rääkis, et tema mina-pilt on olnud suureks probleemiks terve tema elu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

In the past if I have ever done a photo shoot with so much as a t-shirt on, I have starved myself for weeks in advance and then picked and prodded at every picture and then normally taken the picture down. Yesterday I decided to fight the fuck back. Reclaim my body and stop trying to change this chest and these hips and these curves that my mum and dad made and love so unconditionally. Some may take this as narcissistic and showing off but if you knew how much courage it took to do this and the body trauma I have experienced as a kid you wouldn’t think those things. Thank you for helping me celebrate my body AS IT IS @ryanpfluger I have never felt safer than I did with you. I’ll always be at war with this bloody mirror but this shoot and this day was a step in the right fucking direction 👅🤘🏼🍑

A post shared by Sam Smith (@samsmith) on