Pildid: 80 000 mesilast maksid murdvargale kätte

Murdvaras tahtis Ühendkuningriigis Londonis Potters Fields pargis asuvast majandushoonest viia kaasa kalleid tööriistu ja muud, mida kasutavad mesinikud, kuid see ei õnnestunud 80 000 vihase mesilase tõttu.

Tegemist oli mitmeid meeauhindu saanud mesiniku, 61-aastase Dale Gibsoni vara ja mesilastega, teatab msn.com.

Mesinik Dale Gibson

FOTO: Dale Gibson /SWNS.COM /Scanpix

Gibsoni arvates ronis murdvaras üles katusele, kukkudes mesilastarudele, mis katki läksid ja millest palju mesilasi välja lendas. Üsna varsti oli mees tuhandetest mesilastest ümbritsetud ning ta ei jõudnudki majandushooneni, et sealt midagi võtta. 

Mesiniku sõnul tundsid mesilased, et neid rünnatakse ja nad asusid kaitsele, nõelates murdvarast, kes enne tema saabumist põgenes.

«Mesilased ei näe pimedas, kuid tunnevad lõhna. Nad teadsid, kus vaenlane asus ja ründasid teda. Igatahes ei õnnestunud murdvargal mitte ühtegi tööriista kaasa viia,» lausus mesinik meediale.

Gibsoni teatel sai ta mesitarude katkiminemisest teada ühelt kohalikult, kelle sõnul nägi ta mesilasparve.

Murdvarga poolt lõhutud mesilastarud

FOTO: Dale Gibson /SWNS.COM /Scanpix

Gibsoni meefirma kannab nime Bermondsey Street Bees ja ta mett kasutavad toiduvalmistamisel Londoni tippkokad.

«Tarud tuli korda teha ja lahti pääsenud mesilased tagasi panna. Enamik mesilasi oli alles, kuid nende seas oli ka hukkunuid. Loodan, et see juhtum meesaaki ei mõjuta,» lisas mesinik.

Alates 2007. aastast koos oma naise Sarah Wyndham Lewisega mesilasi pidava mehe sõnul ei vajanud nad politsei sekkumist, sest mesilased maksid ise kätte.

Juhtumit kommenteeris teine briti meeärimees, kellel on Oxfordshire’is Soho Farmhouse hotelli juures meetarud.

«See murdvaras pidi olema puruloll, et tahtis mesiniku vara kaasa viia. Ta oleks pidanud aru saama, et mesilased võivad seda takistada. Mesilased ründavad vaid siis, kui tunnevad ohtu, tegutsedes ühtse mesilasperena. Need mesilased, kes nõelavad, on valmis end pere eest ohverdama,» selgitas asjatundja.

Mesinik ja mesilased. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Tagasi üles