P, 11.06.2023

Urmas E. Liivi kevadvaatlus koduaknast: mees vajub oma Lexuses kössi ja on näha tema naudingut

Elu24
Facebook Twitter
Comments 1
Urmas Eero Liiv leidis kõige õudsema kevadkuulutaja
Urmas Eero Liiv leidis kõige õudsema kevadkuulutaja Foto: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

Teleprodutsent Urmas Eero Liiv tegeleb Eesti jaoks poliitilistel rasketel aegadel põneva «luuretegevusega», kui imetleb koduaknast meest, kes oma Lexuses istumas käib.

«Neil kodumaale rasketel tundidel pean taas rääkima millestki püsivast ja igavesest ehk siis muidugi Kalamaja asukate kummalistest kiiksudest. Kahju, et Mati Unt ära suri, sest järgnev tegelane oleks olnud kindlasti mõne tema uue raamatu kangelane,» leidis Liiv oma pikas Facebooki postituses. 

«Ma näen seda tüüpi iga päev oma koduaknast. Ta on mees, nii umbes 45-50 aastane, keskmist kasvu, suht kõhetu. Silmadeni surutud kootud tume kuppelmüts, sinine tavaline jope, teksad, mustad saapad. Olgu ilm, milline tahes, tema tuleb ikka välja, et imetleda oma kallikest: maja ees tänaval seisvat madalat, beeži värvi puhtusest kiiskavat Lexus-t.»

«Auto seisab kindlalt omal kohal ja peremees ei ole sellega selle poole aasta jooksul, mil mina neid olen tähele pannud, kordagi sõitnud. Küll aga hoiab ta autokest piinlikult puhtana. Iga lumekübe ja iga poripritse või vihmapiisk saab kiire raevukuse ja jäägitu hellusega maha nühitud. Kui järjekordne igapäevane puhastuskuur on tehtud , kõnnib mees ümber auto ja takseerib oma armastatut. Enamasti ca veerand tundi, aga pole haruldane, kui see kestab palju kauem.»

«Mees vajutab vargsi taskus autovõtmeid: kiiskav Lexus vilgutab kustuvalt tulesid. Ja siis avab mees ettevaatlikult ukse ning istub autosse. Mitte juhikohale, vaid alati kõrvalistmele. Mees vajub kössi ja on näha tema naudingut. Ta unustab ennast sinna pikaks ajaks. Milline õnn on uppuda oma partnerisse. Idüll.»

Urmas E. Liiv lisas, et kuigi ta mehest ja tema tegemistest pilti ja videot ei saa lisada, siis tekitab see kõik ikka ülimat aukartust, kui oled tunnistajaks tõelisele tundele.

Kirjanik Kadri Kõusaar pakkus välja võimaliku põhjuse, miks mees vaid oma autos istumas käib.
Kirjanik Kadri Kõusaar pakkus välja võimaliku põhjuse, miks mees vaid oma autos istumas käib. Foto: PP

Liivi pika kirjelduse peale võttis sõna melomaan Olav Osolin, kes aga sugugi ei arva, et selline veider tegelane Mati Undi loomingusse kuuluks. «Ma tuletan sulle, armas inimene, meelde, et Mati Unt oli ilusa Kadrioru väärikas elanik ja ta ei oleks iial luusinud Kalamaja tänavaid mööda, et vahtida sealseid veidrikke,» kirjutas Osolin Liivile.

Kirjanik Kadri Kõusaar pakkus välja võimaliku põhjuse, miks mees vaid oma autos istumas käib. «Äkki on tal load ära võetud - ootab pingeliselt armuööd, lubade tagasisaamist?» arvas Kõusaar.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles