N, 7.12.2023

Telesaate «Rahvabänd» võitjat pärjati mitme tiitliga

Raadio Elmar
Copy
Ansambel Sinu Naine
Ansambel Sinu Naine Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Märtsi alguses toimus Kadrioru lossis auhinnagala «Kuldne Plaat», kus tunnustati Eesti muusikatööstuse parimaid tegijaid. Ansamblit Sinu Naine auhinnati nii aasta ansambli kui aasta albumi tiitliga. 

2017. aastal võitis Värska juurtega ansambel Sinu Naine telesaate «Rahvabänd». Ansambli repertuaaris on nii setu- kui eestikeelsed lood. 

Bändi liikmed Ingmar Päid, Meelis Kapten, Jaanus Viskar ja Vaido Uibo rääkisid raadio Elmar hommikuprogrammile, et auhinnad tulid neile suure üllatusena. Muusikud olid juba rõõmsad selle üle, et neid tseremooniale üldse kohale kutsuti. 

«Me ei osanud tahta midagi. Hiljuti küll ilmus meil uus plaat «Õnnelik lõpp» ja seda on meie jaoks palju müüdud, seetõttu oli «Aasta albumi» nominatsioon veidi realistlikum. Parimate ansamblite kategoorias auhinna võitmine oli aga suur üllatus meile kõigile,» rääkis Ingmar Päid.

Ansambli muusik Vaido Uibo tunnistas, et süldibändi muusikat tehes on auhinnatseremooniatele kandideerimine üsna keeruline. Esirinnas on eelkõige popmuusika kategooriate esindajad.

«Lihtsam on meil teha Süldibändi Erakond ja sellega valimistel kandideerida,» sõnas Uibo. Samas rõhutas ta Meie Mehe solisti Aivar Riisalu mõttetera, mis võtab kokku ka Sinu Naise moto: «Bändil läheb väga hästi, kui mängid muusikat, mida rahvas armastab, mitte seda, mis ainult sulle meeldib». 

Bändi liikmed loevad kohalike tegijate hulgas enda lemmikuteks ja eeskujudeks ansambleid Smilers, Jäääär ja Meie Mees. 

Muusikud rääkisid lähemalt oma lugude loomeprotsessist ja tõid välja viise, kuidas nad oma uusi laule testivad. Kuula intervjuud SIIT:

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles