«Radari» dopingueri: Mati Alaverile «ei» ei öelda
Uued faktid dopinguskandaalist!

«Radari» erisaade dopingust. Pildil Mati Alaver.

FOTO: Promopilt

Kanal 2 uuriv telemagasin «Radar» toob täna kell 20.00 televaatajateni uued faktid sajandi suurimast dopinguskandaalist ja kisub lahti nii mõnegi vana haava. «Radar» uurib, kuidas sai Mati Alaverist Eesti suusatamise A ja O treener, kes enda hoolealustele dopinguarsti kontakte jagas.

7. veebruar lõi suusasõprade südamesse valusa haava. Kokku varisesid paljude Eesti suusatajate, treenerite, määrdemeeste ja nende pereliikmete ning suusafännide elud. Eesti sportlaseid on dopingu tarvitamises varemgi kahtlustatud, kuid nüüd pole enam tegemist pelgalt kahtlustega, vaid karmi tõega.

Tänases «Radari» erisaates räägivad tänaseks kuriteo kahtlustuse saanud treenerist Mati Alaverist tema pooldajad, tulihingelised vastased ning inimesed, kelle töö tema tõttu igaveseks rikutud on.

«Ta on tootnud meile ühe olümpiavõitja ja 300 last kasti tootnud. Viimase 30-40 aasta jooksul on tema kätte viidud 300-400 last ja ta on need ära käkerdanud,» on endine suusataja Pavo Raudsepp Alaveri peale pahane.

«Radari» erisaade- Pavo Raudsepp.

FOTO: Promopilt

Mis on see, mis Mati Alaveri nii kaua Eesti suusatamise tipus on hoidnud ja inimesi silmi kinni pigistama pannud, isegi kui faktid ja info mustvalgel vastu vaatavad ja doping on päevakorras olnud juba aastaid?

Endine suusakoondise peatreener Jaanus Teppan näib teadvat. «See on selline toiduahel. Paljud kartsid kaotada mingeid finantse ja lootsid saada oma õpilasele paremat kohta ja nii see ongi,» on mees veendunud.

«Radari» dopingueri.

FOTO: Promopilt

Vanad haavad kisutakse lahti ning paljud küsimused saavad vastuse juba täna õhtul kell 20.00 Kanal 2 saates «Radar», kohe pärast «Reporterit».