K, 29.03.2023

Pildid: naabrid kahtlustavad, et Ed Sheeran korraldab kiilidele ja mardikatele mõeldud tiigis basseinipidusid

Elu24
Pildid: naabrid kahtlustavad, et Ed Sheeran korraldab kiilidele ja mardikatele mõeldud tiigis basseinipidusid
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Ed Sheeran. 2018.
Ed Sheeran. 2018. Foto: Scanpix/JN/ADM/Capital Pictures

Briti lembelaulik Ed Sheeran ehitas enda Suffolki kinnistule tiigi, mis pidanuks kirjade kohaselt olema looduslikuks elupaigaks kiilidele ja veemardikatele ning andma joogivett lindudele ja imetajatele. Naabrid aga kahtlustavad, et Sheeran peab teiste kuulsustega hoopis basseinipidusid.

28-aastase lembelauliku naabrid said vihaseks, kui nägid õhufotodelt, et Sheeran on oma looduslikule basseinile lisanud trepiastmed, riietevahetusruumi ja kai vettehüpeteks, vahendab The Sun. Ametlikult ei tohi Sheeran veekogu lõõgastuseks, sh ujumiseks, kasutada.

Sheeranil õnnestus tiik rajada, kuna tema taotluse kohaselt peaks see aitama elusloodust säilitada ning andma märgaladel elutsevatele selgrootutele elupaiga. 2016. aastal toonitasid ametnikud, et tiiki ei tohi kasutada mitte ühelgi teisel otstarbel.

Suffolki krahvkonna nõukogu andis loa rajada tiigi juurde trepiastmed vetteminekuks ning ka vettehüppekai, mis ametlikult peaksid võimaldama hädaolukorra tekkel tiigile kiire ligipääsu.

Naabreid Sheerani seletused aga ei veena ning ametnikele on esitatud ka kirjalik kaebus. Naaber Tony Robinson ütles, et bassein toetab pigem muusiku «metsikut eluviisi» kui metsikut loodust.

Naabrid Kenny ja Carol Cattee, kes on varem esitanud kaebusi, kuna Sheerani kinnistult kostub valju muusika, on samuti veendunud, et muusik ei kasuta basseini sugugi ettenähtud viisil.

Üks tõestus neil ka on: vettehüppekai ja trepiastmed paigaldas firma nimega Gartenart, mis on «Suurbritannia juhtiv ujumistiikide ja looduslike ujumisbasseinide ehitaja».

Sheeran, kelle vara suuruseks arvatakse olevat umbes 45 miljonit eurot, laiendas mullu oma Suffolki kinnistut ning ostis kohalikus külas veel kaks suurt maja.

Vaata pilte lembelauliku suurest basseinist SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles