Arnold Schwarzenegger meenutas oma lapsepõlve: olin 15-aastane, kui esmakordselt dušši nägin (1)

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Arnold Schwarzenegger 29. jaanuaril 2019 Austrias Viinis
Arnold Schwarzenegger 29. jaanuaril 2019 Austrias Viinis Foto: JOE KLAMAR / AFP/Scanpix

Austria päritolu kulturist ning USA näitleja ja poliitik Arnold Schwarzenegger tuletas meelde oma vaest lapsepõlve teatades, et ta nägi dušši esmakordselt alles 15-aastasena.

71-aastane staar postitas Instagrami pildi, millel teda on näha veekannu ja pesukausiga.

«Kasvasin üles Sloveenia piiri ääres asuvas Austria külas Thalis. Minu lapsepõlvekodus ei olnud kraanivett ega dušši. Tõime oma vee kaevust, ka enda pesemisvee. Pidime hakkama saama üsna väikese veekogusega,» kirjutas Schwarzenegger.

Ta lisas, et alles 15-aastasena, kui ta hakkas käima jõusalis, nägi ta dušši ja sai seda kasutada. Aasta oli siis 1962.

Arnold Schwarzenegger 1977. aasta polaroidfotol, mis oli näitusel Londonis
Arnold Schwarzenegger 1977. aasta polaroidfotol, mis oli näitusel Londonis Foto: Nils Jorgensen/Capital Pictures / JOR/Scanpix

California endine kuberner meenutas, et sellises pesukausis pesi kogu pere.

«Alguses ema, siis isa ning siis minu vend ja mina. Vesi oli siis juba must, kuid me ei viitsinud minna tagasi kaevule. See oleks võtnud liiga kaua aega. Nii pesimegi vanemate kasutatud veega,» jätkas Schwarzenegger.

Schwarzenegger on ka varem rääkinud oma karmist lapsepõlvest. Ta isa Gustav Schwarzenegger, kes oli osalenud 1943. aastal Stalingradi lahingus ja saanud haavata, oli pärast Teist maailmasõda Thali politseijuht ja karmi käega ka kodus, pekstes üleastumiste eest oma lapsi ja naist julmalt.

Austerlase sõnul saab tänapäeval seda pidada perevägivallaks.

«Minu isa eelistas mu vanemat venda Meinhardi, minusse suhtus kui äbarikku, sest olin lapsena keskmisest väiksem. Teismelisena hakkasin tegelema kulturismiga ning see päästis mu nii vaimselt kui füüsiliselt,» sõnas Schwarzennegger ühes intervjuus.

Schwarzenegger on seitsmekordne Mr Olympia, kes hiljem tunnistas, et kasutas anaboolseid steroide nagu kõik 1970. – 1980. aastate edukad kulturistid.

Ta läbilöögifilm oli 1982. aasta «Barbar Connan», tuntuim roll aga robotsõdalane Terminaator. Kui ta 2003 sai California kuberneriks, siis hakati teda selle tegelase järgi kutsuma Kubernaatoriks.

Ta on mänginud linateostes «Terminaator» (1985), «Kiskja» (1988), «Täielik mäluvahetus» (1990), «Terminaator2: kohtupäev» (1991), «Viimane kangelane» (1993), «Ausad valed» (1994) ja «Kuues päev» (2000).

Arnold Schwarzenegger omanimelisel kulturismivõistlusel 3. märtsil 2019 Ohios Columbuses intervjueerimas võistlejat
Arnold Schwarzenegger omanimelisel kulturismivõistlusel 3. märtsil 2019 Ohios Columbuses intervjueerimas võistlejat Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix
Tagasi üles