Eesti Muusikaauhinnad 2020

Lenna Kuurmaa taustalaulja Maarja Aarma püüdleb iseseisva karjääri poole

MA

FOTO: Jörgen Paabu

Lenna Kuurmaa on sooloartist, kes laulab koos oma bändiga. Bändi liikmete hulka kuulub ka Maarja Aarma, kes tahab nüüd iseseisvalt karjääri teha.

Maarja Aarma iseseisev projekt ei ole küll mitte soolokarjäär, vaid ka tema soovib edu saavutada bändiga, mis on saanud nime tema initsiaalide MA järgi.

MA

FOTO: Sven Tupits

MA tahab välja anda oma debüütalbumit ning kutsub nüüd praeguseid ja uusi fänne seda «Hooandjas» toetama.

«Kutsume Sind hoogu andma meie debüütalbumile «Connected Through»,» kirjutas bändi solist Maarja «Hooandjas».

Maarja Aarma kirjeldab bändi kui neljaliikmelist ansamblit, mille loomingu hulka kuulub soul-muusika, see rändab sisekaemustes, tunnetab elurütme ning väljendab ennast läbi improvisatsiooni ja gruuvi.

«Alustasime oma tegevust 2017.aastal. Samal aastal õnnestus meil oma esimese looga «Don't Throw This Heart Around» ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition (ISC) 2017 poolfinalistide hulka jõuda,» lisas Maarja. 

MA loomingu autorid on laulja Maarja Aarma, bassist Janno Trump ja pianist Madis Muul ning sellele kõigele annab olulise lisanägemuse trummar Dmitri Nikolajevski.

«Just ühises koostöös vormuvad lood tõeliselt MA nägu,» ütles Maarja.

«Plaadi tegemine algas septembrikuus Tallinnas, Retrosonic stuudios ning tänaseks on kogu plaadimaterjal salvestatud. Oma tarkust ja abi plaadi valmimise protsessis on jaganud ja jagavad meiega: José Diogo Neves (helirežissöör, kokkumäng, lõppviimistlus), Jorven Viilik (plaadi kujundus), Jörgen Paabu (plaadi fotod). Oleme nüüdseks lõpusirgel. Jäänud on viimane etapp plaadi ilmumiseks aprilli alguses.»

Maarja Aarma

FOTO: Rene Jakobson

MA soovib «Hooandja» liikmeskonna abiga kuu lõpuks kokku koguda 2500 eurot. Praegu on ansamblile omapoolse panuse andnud kaheksa inimest tänu kellele on kokku kogutud 155 eurot. Kahe ja poole tuhandese eesmärgini on veel pikk maa minna.

Omaltpoolt püüab bändi aidata ka Lenna Kuurmaa, kes jagas oma Facebooki lehel MA «Hooandja» kuulutust, et Lenna kuulajaskond ka ise Maarjale ja tema kaaslastele appi võiks minna.