L, 23.09.2023

Video: Vene politsei ajas rahva kurjaks, kuna viskas naistepäevatervituses õrnema soo sõiduoskuse üle nalja

Elu24
Facebook
Comments
Naine roolis. Pilt on illustreeriv.
Naine roolis. Pilt on illustreeriv. Foto: Caro/ScanPix

Venemaa haldusüksuse Baškortostani liikluspolitsei soovis naistepäevaks õnne koomilise videoga, milles demonstreeris, milline näeks välja naistevaba liiklus. Seksistliku varjundiga video ajas paljud vihale.

Baškortostani naistepäevatervitus näitas, milline näeb välja liiklus, kus naised ei osale, vahendab väljaanne Fontanka.ru. «Iga tõelise mehe unistus!» tutvustas riiklik autoinspektsioon sotsiaalmeedias videot, kust võib näha tõeliselt tihedat liiklust, millele vaatamata ükski auto, jalgrattur ega jalakäija üksteisega kokku ei põrka.

«Kandke üksteise eest hoolt ning järgige kõiki liiklusseaduseid, isegi kui kiirustad parasjagu oma armastatud naist õnnitlema!» kirjutati omapärases naistepäevatervituses.

Video ajas nii mõnegi vihale ning meediategelased kutsusid seda seksistlikuks ja solvavaks. Baškortostani siseministeerium vabandas tervituse eest: «Liikluspolitsei ei soovinud kedagi solvata. Eesmärk oli meestele meelde tuletada, et nad oleksid sel päeval ja alati liikluses ettevaatlikud.»

Siseministeerium lisas, et liikluspolitsei pole kuidagi seotud video loomisega, nemad vaid postitasid selle oma lehele. Statistika kohaselt saavad naised aga liikluses kenasti hakkama ning sõidavad ettevaatlikumalt kui mehed.

Vaata kõnealust videot:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles