Eesti Muusikaauhinnad 2020

Paris Jackson: mu isa Michaeli materdamine kahjustab minu tööalast tegevust

Paris Jackson 2019 Vanity Fairi Oscari-peol

FOTO: Xavier Collin/Image Press Agency /Scanpix

Kaabelkanal HBO näitas uut dokumentaalfilmi «Leaving Neverland», milles väidetakse, et popstaar Michael Jackson oli pedofiil, kes kasutas lapsi seksuaalselt ära.

Nüüd võttis sõna Jacksoni tütar Paris Jackson, kes teatas Twitteris, et ta ei ole oma isa väidetava pedofiilsuse kohta midagi öelnud, vaid kõmuväljaanded on talle sõnad suhu pannud, teatab msn.com.

«Mitu tabloidi kirjutasid, et Paris Jackson peab oma isa Michaeli süütuks. Ma ei ole selle dokumentaalfilmi ega seal väidetu suhtes seisukohta avaldanud. Mulle on sõnad suhu pandud. Igasugused sellised skandaalid kahjustavad minu elu ja tööalast tegevust,» teatas näitlejanna ja modellina tegutsev Paris Jackson.

Paris Jackson 2018 Los Angeleses filmigalal

FOTO: Birdie Thompson/ADM/Capital Pictures / BT/ADM/Scanpix

20-aastase naise sõnul peaksid tabloidid lõpetama ta isa materdamise ja talle sõnade suhu panemise.

«Jätke mind rahule, mina ja mu elu ei puutu teisse. Olete vastikud, lõpetage sõnnikus sorkimine ja tõmmake tagasi,» kirjutas preili Jackson oma tviidis.

HBO näitas kaheosalist dokumentaalfilmi «Leaving Neverland» 3. ja 4. märtsil. Selles võtavad  sõna James Safechuck ja Wade Robson, kelle väitel Michael Jackson kasutas neid seksuaalselt ära kui nad lapsed olid.

Wade Robson

FOTO: PHIL KLEIN / REUTERS/Scanpix

Safechuck ja Robson on täiskasvanud ja neil on pojad. Meeste väitel olid nad alaealised, vastavalt kümne- ja seitsmeaastane, kui Jackson neid seksuaalselt ära kasutas.

Dokumentaalfilmi näinud jagunesid kaheks, kommenteerides nähtut sotsiaalmeedias. Ühtede arvates oli Jackson paadunud pedofiil, teised on seisukohal, et Jackson on süüst puhas.

 «Leaving Neverland» esilinastus jaanuaris Sundance’i filmifestivalil Utah’s. Jacksonite pere mitu liiget, kuid mitte Paris Jackson, võtsid filmi suhtes sõna öeldes, et tegemist on Michael Jacksoni laimamisega.

Michael Jackson 2005

FOTO: TIMOTHY A. CLARY / AFP/Scanpix

Jacksoni pärandit haldav Jackson Estate andis HBO kohtusse, nõudes Michael Jacksoni maine ja pärandi kahjustamise eest 100 miljonit dollarit.

«See on kohutav laim süütu mehe suhtes, kes ei saa end enam ise kaitsta,» teatasid Jacksoni pärandi haldajad.

Jackson suri 25. juunil 2009 Los Angeleses 50-aastasena propofooli üleannustamisest tingitud hingamise seiskumise tagajärjel.

Michael Jackson 2002 MTV videomuusika auhinnagalal

FOTO: TIM CLARY / AFP/Scanpix