PILDID ja VIDEO «Beverly Hills 90210» näitlejad enne ja nüüd: nende elu ei ole olnud meelakkumine

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Beverly Hills 90210» näitlejad. Vasakult naised: Jennie Garth, Gabrielle Carteris, Shannen Doherty ja Tori Spelling. 
Vasakult mehed: Ian Ziering, Jason Priestly, Luke Perry ja Brain Austin Green
«Beverly Hills 90210» näitlejad. Vasakult naised: Jennie Garth, Gabrielle Carteris, Shannen Doherty ja Tori Spelling. Vasakult mehed: Ian Ziering, Jason Priestly, Luke Perry ja Brain Austin Green Foto: Supplied by Capital Pictures /Scanpix

Kunagises menukas noortesarjas «Beverly Hills 90210» peaosades olnud näitlejate elu oli juba sarja tegemise ajal skandaalne, hiljem on neid tabanud mitmed saatuselöögid.

Sarja tegijate seas olnute sõnul olid paljud noortele näitlejatele nende kuulsuse pärast kadedad, kuid sarja tegemisel oli ka varjus pool, kirjutavad news.com.au ja cnn.com. 

«Igaüks neist üritas kuulsusega omal viisil toime tulla. Osa neist hakkas narkootikume tarvitama, mõnel neist tekkisid avalikkuses olles paanikahood, kuna kõmufotograafid jälitasid neid pidevalt. Need noored üritasid pingeid maandada nii seksi, alkoholi kui kiirete autodega kihutades,» meenutasid sarja tegijad.

Nende arvates oli 1990. aastate noortel näitlejatel lihtsam, sest siis ei olnud sotsiaalmeediat, kus oleks võinud nende kohta leiduda igasugust, kaasa arvatud sõimu, mõnitamist ja solvanguid.

«Beverly Hills 90201» näitlejad. Üleval: Ian Ziering, Gabrielle Carteris ja Jason Priestly. Keskel Jennie Garth, Luke Perry ja Shannen Doherty. Ees: Brian Austin Green ja Tori Spelling
«Beverly Hills 90201» näitlejad. Üleval: Ian Ziering, Gabrielle Carteris ja Jason Priestly. Keskel Jennie Garth, Luke Perry ja Shannen Doherty. Ees: Brian Austin Green ja Tori Spelling Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

«Saab öelda, et «Beverly Hills 90210» näitlejad olid nagu neetud. Sarja tegemise ajal tekkinud probleemid võimendusid hilisemas elus. Neid on tabanud rasked haigused, võlad, luhtunud abielud,» nentisid sarja kunagised tegijad.

Luke Perry, varalahkunud staar, keda kimbutas vähihaigus

Luke Perry
Luke Perry Foto: Byron Purvis/SIPA /Scanpix

Selles sarjas Dylan McKayd mänginud Luke Perry suri 4. märtsil, olles vaid 52-aastane. Ta sai enne surma infarkti, mille tõttu arsid viisid ta kunstlikku koomasse.

Perryl diagnoositi 2015. aastal algfaasis vähk, talle tehti operatsioon ning ta paranes. Temast sai pärast seda vähist teavitamise kampaania üks juhtfiguure.

Ta tegi pärast vähki oma elus muutuse, toitudes tervislikult, loobudes lihast ja alkoholist. Kuid see siiski ei aidanud, kuna ta sai ootamatult infarkti.

Pingeid tekitas ka naisest Minniest lahkuminek 2003. Enne surma kihlus ta oma terapeudi Wendy Madison Baueriga.

Lisaks «Beverly Hills 90210» mängimisele oli tal hiljuti roll Netflixi draamas «Riverdale». Ta viimaseks filmiks jäi Quentin Tarantino «Once Upon A Time in Hollywood», kus ta mängib koos Brad Pitti, Leonardo DiCaprio ja Margot Robbiega.

Shannen Doherty, staaritsemine ja vähihaigus

Shannen Doherty
Shannen Doherty Foto: Mario Anzuoni / Reuters/Scanpix

Shannen Doherty kehastas sarjas «Beverly Hills 90210» Brenda Walshi, kes oli jutukas ja ütles alati välja selle, mida mõtles. 

Doherty on ka oma eraelus selline. Ta hakkas sarja tegemisel staaritsema, ei ilmunud õigel ajal võtetele ja esitas utoopilisi nõudmisi. Ta vallandati pärast neljandat hooaega 1994.

Doherty oli kihlatud kosmeetikafirma Max Factor pärija Dean Jay Factoriga, kuid nad läksid lahku. Mees võttis läbi kohtu Doherty vastu lähenemiskeelu pärast seda, kui naine üritas teda autoga alla ajada.

2001 tabas politsei Doherty joobnuna rooli tagant, talle määrati trahv ja ta sai kolme aasta pikkuse tingimisi karistuse.

47-aastane Doherty on kolmandat korda abielus, ta abikaasa on fotograaf Kurt Iswarienko. Nad abiellusid 2011.

Näitlejannal diagnoositi 2015 rinnavähk, millest ta nüüdseks on paranenud.

Jason Priestly, kes oleks võinud õnnetuse tõttu ratastooli jääda

Jason Priestly
Jason Priestly Foto: Christopher Peterson /BuzzFoto.co/Scanpix

Selles kuulsas sarjas südametemurdjat Brandon Walshi kehastanud Jason Priestly on pärit Kanadast. Sari tõi kuulsuse, millega ta üritas hakkama saada alkoholi tarbides. Väidetavalt ilmus ta nii intervjuudele kui pressikonverentsidele joobnuna.

1998. aastal oli ta Porsche roolis joobnuna ja jäi mõneks ajaks juhiloast ilma. Kuna tal oli tekkinud alkoholism, siis käis ta sõltuvusravil.

2002 tegeles ta autovõidusõiduga, sattudes õnnetusse, mille tõttu ta oleks võinud ratastooli jääda.

Ta sai raskelt vigastada ning talle tehti nii osa kolju kui osade lülisamba lülide taastamisoperatsioon. Arvati, et ta ei hakka enam kunagi käima, kuid läks siiski teisiti.

Priestly abiellus 2005 meigikunstniku Naomi Lowde’iga, neil on kaks last.

49-aastane Priestly on astunud üles mitmes seriaalis, kuid on tegev ka teleprodutsendina.

Gabrielle Carteris, kes nägi näohalvatuse tõttu välja nagu Jokker

Gabrielle Carteris
Gabrielle Carteris Foto: Faye Sadou/SIPA /Scanpix

Gabrielle Carteris mängis kuulsas noorteseriaalis «Beverly Hills 90210» Andrea Zuckermani. Seda tegelast ei huvitanud populaarsus, vaid Yale’i ülikooli pääsemine.

Ta lahkus sarjast 1995 ja tal oli lühiajaliselt oma jutusaade. Carteris sattus 2006 Kanadas filmivõtte ajal õnnetusse, mille tagajärjel tekkis tal vasaku näopoole halvatus ja ta ei saanud pool aastat rääkida. Ta saab seni akupunktuurravi ja see on aidanud ta seisundit parandada.

«Esimesel aastal pärast õnnetust ma väljas ei käinud, sest nägin välja nagu Jokker,» sõnas näitlejanna ühes hiljutises intervjuus.

Carteris on alates 1992. aastast abielus börsimaakleri Charles Isaaciga ja neil on kaks last.

58-aastasel Carterisel on olnud tele- ja filmirolle ning ta on näitlejate ühenduse Sag-Afira juht.

Ian Ziering, kes vahetas lolli blondi targema naise vastu

Ian Ziering
Ian Ziering Foto: David Aguilera /BuzzFoto.com/Scanpix

Ian Zering kehastas «Beverly Hills 90210» sarjas blondide lokkidega hurmurit ja ärahellitatud rikkurivõsukest Steve Sandersoni.

Ziering abiellus Playboy modelli Nikki Schielergiga, kellele oli 1997 selles sarjas väike roll.

Paar oli abielus viis aastat ja lahutas 2002, viidates ületamatutele erimeelsustele.

Ziering sõnas pärast lahutust, et ta oli tüdinenud naisest, kelle maailm käis vaid ümber tema ilu, kuid sees ei olnud midagi.

«Ian sõnas aastaid tagasi, et naine peab olema blond, ilus ja loll. Ta saigi sellise naise,» sõnas üks sõber.

Ziering abiellus 2010 medõe Erin Ludwigiga ja neil on kaks last.

54-aastane Ziering on osalenud mitmetest tõsielusarjades, kaasa arvatud «Tantsud tähtedega» ja «Mantlipärija».

2013. aastal oli ta Chippendales meestripparite Las Vegase šõul kuulsusest külaliseks.

Ta kõige värskem roll on telefilmis «Sharknado», kus ta mängib koos kunagise «Beverly Hills 90210» kaasstaari Tori Spellinguga.

Jennie Garthi keerulised meessuhted

Jennie Garth
Jennie Garth Foto: UNIMEDIA/SIPA /Scanpix

Jennie Garth kehastas tuntud noorteseriaalis Kelly Taylorit, kellel olid pidevad suhteprobleemid. Samasugused probleemid on tal olnud ka päriselus.

Ta kihlus pärast lühiajalist tutvust 1991 trummar Daniel Clarkiga. Nad abiellusid 1994, kuid läksid juba 1995 lahku. Põhjuseks oli, et Garth armus telefilmis «An Unfinished Affair» tegemisel näitleja Peter Facinellisse.

Nad abiellusid 2001 ja said kolm tütart ning lahutasid 2013. Garthi väite kohaselt mees pettis teda.

Garth kohtus pimekohtingul näitleja David Abramsiga, nad abiellusid 2015, kuid lahutasid juba 2016. Paari sõnul olid nad oma iseloomult ja arusaamadelt kokkusobimatud. Hiljem nad leppisid ära ja hakkasid taas koos elama, kuid ei ole abiellunud.

46-aastane Garth mängis 2008 sarjast «Beverly Hills 90210» välja kasvanud uues sarjas.

2014 kävitas ta telesaate «The Jennie Garth Project», milles näitas, kuidas ta remondib oma Hollywood Hillsi kodu. Ka on tal heategevusprojekt, mille raames antakse emaks saanutele beebipakke.

Tori Spelling, kelle rikas isa ei jätnud talle sentigi

Tori Spelling
Tori Spelling Foto: Xavier Collin/Image Press Agency /Scanpix

Tori Spelling, kelle isa Aaron Spelling oli sarja «Beverly Hills 90201» produtsent, kehastas seal moehullu Donna Martinit.

Sarja tegemise ajal kirjutas kõmumeedia, et isa tegi selle sarja oma tütre kuulsaks tegemiseks. Donna Martin oli Tori Spellingu esimene suur roll, mille eest talle hästi maksti, kuid kuna ta oli pillaja, siis tal alati nappis raha.

Aaron Spelling suri 2006, kuid ta ei jätnud oma 420 miljoni dollari suurusest varast talle midagi. Spellingute pere teatel oli selle põhjuseks asjaolu, et Tori ei osanud ega oska seni rahaga ümber käia ja tal on pidevalt võlad.

Tori Spelling abiellus 2004 näitleja Charlie Shanianiga, kuid nende abielu jäi lühiajaliseks. Üks aasta hiljem nad lahutasid.

Siis kohtus naine sarja «Mind Over Murder» näitleja Dean McDermottiga. Nüüdseks on neil viis last.

Tori Spellingu ema Candy kinnitas ühes intervjuus, et Tori ei oska raha hoida ja ta isa ei jätnud talle selle tõttu mitte sentigi.

45-aastane Tori Spelling sõnas paar aastat tagasi antud intervjuus, et ta võib töötada näitlejana ja olla telestaar, kuid see ei taga, et tal oleks alati piisavalt raha.

USA maksuameti andmetel oli Tori Spellingul 2015 maksmata makse 336 000 dollari eest ning pank andis ta kohtusse, kuna ta krediitkaardi tasumata summa ulatus üle 200 000 dollari.

Tori Spelingul oli oma tõsielusaade ja ta astus koos Jennie Garthiga üles lühikeseks jäänud seriaalis «Mystery Girls».

Brian Austin Green, kelle eksnaise sõnul ei suhtle ta oma pojaga

Brian Austin Green
Brian Austin Green Foto: Steve Buckley /BuzzFoto.com/Scanpix

Brian Austin Green kehastas sarjas «Beverly Hills 90210» nohikust David Silverit.

Greenil oli suhe kaasstaari Tiffani Thiesseniga, mis kestis kolm aastat. Nad läksid 2002 lahku ja siis sai ta kallimaks Vanessa Marcil. Neil sündis poeg Kassius, kelle pärast toimus hiljem kohtuvaidlus hooldusteemal.

Kui Green oli 31-aastane tekkis tal suhe 18-aastase Megan Foxiga. Nad abiellusid kuus aastat hiljem ja neil on kolm poega.

Marcili sõnul ei tunne Green oma poja Kassiuse vastu huvi ja ta ei ole suhelnud pojaga viis aastat.

Green on hiljem mänginud sarjades «CSI:kriminalistid», «Smalville», «Desperate Housewives» ja «Anger Management».

«Beverly Hills 90210» näitlejad nüüd. Ülemine rida vasakult :Tori Spelling, Jennie Garth ja Gabrielle Carteris. Alumine rida vasakult: Brian Austin Green, Ian Ziering ja Jason Priestley
«Beverly Hills 90210» näitlejad nüüd. Ülemine rida vasakult :Tori Spelling, Jennie Garth ja Gabrielle Carteris. Alumine rida vasakult: Brian Austin Green, Ian Ziering ja Jason Priestley Foto: / AP/Scanpix
Sarjaga «Beverly Hills 90210» seotud näitlejad 2015. Tagumine rida vasakult: Joe Tata, Jason Priestly, James Eckhouse, Luke Perry ja Carol Potter. Esimene rida vasakult: Gabrielle Carteris, Shannen Doherty, Jennie Garth ja Ian Ziering
Sarjaga «Beverly Hills 90210» seotud näitlejad 2015. Tagumine rida vasakult: Joe Tata, Jason Priestly, James Eckhouse, Luke Perry ja Carol Potter. Esimene rida vasakult: Gabrielle Carteris, Shannen Doherty, Jennie Garth ja Ian Ziering Foto: Supplied by Capital Pictures /Scanpix

Sarja «Beverly Hills 90201» tehti 1990 - 2000. 

Tagasi üles