Väide: Michael Jackson tahtis saada astronaudiks ja lennata Kuule

Michael Jackson 1993 esinemas Singapuris

FOTO: C.F. THAM / AP/Scanpix

Illusionisti Uri Gelleri teatel pidas popstaar Michael Jackson USA kosmoseagentuuri NASAga läbirääkimisi, et läbida astronaudikoolitus ja lennata Kuule.

Gelleri andmetel oli NASA popkuningast Jacksonist huvitatud, kuna tegemist oli tuntud muusikuga, kes oleks USA kosmoseprogrammi vastu suuremat huvi tekitanud, teatab express.co.uk.

«Jacksoni Kuu peale saatmine oleks NASAt populariseerinud. Tegemist oleks olnud reklaam-, mitte uurimismissiooniga,» meenutas Geller Amazon Prime’i saates «Michael Jackson – A Remarkable Life».

Illusionist Uri Geller 2010 Stockholmis esinemas

FOTO: FREDRIK SANDBERG / SCANPIX / SCANPIX SWEDEN/Scanpix

Illusionisti sõnul käis Jackson ise välja idee, et ta tahab Kuu peale minna.

«Kuulasin Michaeli soovi ära ja alguses pidasin seda naljaks, kuid ta kinnitas mulle, et see on ta tõsine soov. Olin nõus olema tema ja NASA vahel vahendajaks, sest mul oli NASAs kontakt, endine astronaut Edgar Mitchell,» sõnas Geller, kes oli pikka aega Jacksoni sõber.

Michael Jackson 1997 Cannes'i filmifestivalil

FOTO: LAURENT REBOURS / AP/Scanpix

Gelleri sõnul võtsid NASA esindajad tema ja Jacksoniga kontakti ning selgitasid, et astronaudiks saamine võtab aega 11 – 12 aastat ja selleks kulub palju raha.

«NASA esindajad saatsid mulle e-kirja, milles ütlesid, et Michael Jackson oleks neile hea reklaamnägu ja nad kaaluvad ta astronautide programmi vastuvõtmist, kuid astronaudiks saamine on pikaajaline protsess,» meenutas illusionist.

Gelleri sõnul alustasid tema ja Jackson NASAga läbirääkimisi, kuid need katkesid Jacksoni surma tõttu. 

Jackson suri 25. juunil 2009 propofooli üleannustamisest tingitud kopsuprobleemide ja hingamise seiskumise tagajärjel.

Nüüd teleekraanile jõudnud dokumentaalfilmi «Leaving Neverland» väite kohaselt oli Jackson pedofiil. Ta pilastas väidetavalt lapsi talle kuulunud Neverlandi rantšos, mis asub Californias Santa Barbara lähedal Santa Ynezis. Selles dokumentaalfilmis esinevad kaks meest, kelle sõnul sattsuid nad lastena Jacksoni haardesse ja ta kasutas neid seksuaalselt ära.

Michael Jacksoni Neverlandi rantšo

FOTO: Mavrix Photo / mavrixphoto.com/Scanpix

Michael Jacksoni varahaldaja Michael Jackson Estate kavatseb dokumentaalfilmi teinud kaabelkanali HBO kohtusse kaevata.