Emakeele Seltsi esimees: eesti keel muutub oma loomulikku teed mööda

Raadio Elmar
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raadios Elmar käis külas professor Helle Metslang Emakeele Seltsist
Raadios Elmar käis külas professor Helle Metslang Emakeele Seltsist Foto: Raadio Elmar

Haridus- ja teadusministeerium kuulutas 2019. aasta eesti keele aastaks. Raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» on esmaspäeviti uus rubriik «Sõna-sõnalt», mis propageerib eesti keelt ja selle kasutamisega seonduvaid erinevaid teemasid. 

Uue rubriigi «Sõna-sõnalt» esimene külaline oli professor Helle Metslang, kes on Emakeele Seltsi esimees. 

Metslang rääkis, et Emakeele Selts koondab enda alla nii keele professionaale kui ka huvilisi. Selts tähistab järgmisel aastal oma 100. sünnipäeva. Aastakümnete jooksul on liikmed tegelenud eesti- ja sugulaskeelte teadusliku uurimisega. Lisaks organiseeritakse järjepidevalt konverentse, laagreid ja üritusi, mis äratavad avalikku huvi eesti keele vastu.

«Eesti keel elab paljudes variantides. Üks on argikeel, teine on ametlik kirjakeel, kuid on ka veel netikeel. Tuleb vahet teha, milline variant kuhu sobib, igal väljendil on oma koht,» sõnas Metslang eesti keele kasutuse kohta igapäevaelus. 

Helle Metslang rääkis, millised toredad algatused on tänavu Keeleteo konkursile laekunud, kuula intervjuud:

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles