Peeter Oja toetab Saarepuud ja Aapo Ilvesel on suusatajatest kõrini ehk avaliku elu tegelased dopingusaagast

Seefeld, AUSTRIA 28FEB19 Dopingutarvitaja Karel Tammjärv ja Eesti suusakoondise peatreener Anti Saarepuu (habemega) pressikonverents Seefeldi koolimajas.

FOTO: SANDER ILVEST / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Kõik on kuulnud Eestit tabanud häbiväärsest seigast, mil meie suusatajad on dopinguga patustamisega vahele jäänud. Karel Tammjärv tunnistas patu üles, Andreas Veerpalu põgenes riigist ja Mati Alaver ... noh, temaga on liiga pikk jutt, et siin pikemalt peatuda.

Kõige sellega, mis Eesti suusatajate ümber toimub, hoiavad end kursis ka meie avaliku elu tegelased, kellel kõigil on selle kohta oma arvamus. 

PEETER OJA

«On ainult üks küsimus. KUI SÜGAVALE URRUAUKU on see inimene (Mati Alaver - toim.) võimeline ennast kaevama?» küsis tuntud meelelahutaja, näitleja ja koomik Facebooki vahendusel.

Ja ta andis küsimusele ka omapoolse vastuse. «Pakun, et Guinnessi rekord tuleb ära. Kui ikka purakas on sees, siis lajata potti kuis saad!»

«Küll on loodud kõikvõimalikke gruppe. «Toetan Andrus Veerpalu» ja teisi paaristõukajaid,» ütles Peeter Oja varasemas postituse sotsmeedias olevate gruppide kohta.  «Aga kui inimene on pisarateni siiras ja šokis, pole kuskil toetusgruppi - «Toetan Anti Saarepuud!» Ja õige. Suva sepp ju. Endine suusataja ja nüüd lihtsalt treener, kelle karjäär on perse keeratud. Tõesti, milleks toetada? Mina toetan Antit!» teatas Peeter Oja.

Ja veel Peeter Oja mõtteid: «Mati andis ainult litsi kontaktid. Keppida ta ei soovitanud.»

Peeter Oja.

FOTO: LIIS TREIMANN / PM/SCANPIX BALTICS

ARDO KALJUVEE

Dopinguteemal võttis sõna ka tuntud fotograaf, kes kutsus kaasmaalasi suusatama.

«Kes suusatama tuleb? Eesti suusatamine vajab nüüd värsket verd ju,» tegi fotograaf nalja verevahetuse üle, millega Tammjärv vahele jäi.

Ardo Kaljuvee.

FOTO: promo

EVELYN SEPP

Endine poliitik palub peaaegu võimatut: «Armas Eesti, palun tee nii, et enam piinlik ei oleks!»

Sepp soovitab Eesti Olümpiakomitee presidendil Urmas Sõõrumaal ka ametit vahetada.

«No mine pekki!» lajatab Evelyn Sepp. «Eesti Olümpiakomitee presidendi tase: «Olen ikka lugu pidanud Alaverist jt» ... no jah, ta peab küllap ikka veel ka Savisaarest lugu jne. Ja siis ongi vist puhtast mängust veenvalt raske rääkida ja mõista kogu seda olukorda ja katastroofi, kus ollakse osaliselt põhjusel, et temasugused on alati alaveridesuguseid toetanud. Ja, et sportlased on lollid, ja et ta on nüüd Alaveris ainult «natuke pettunud». Kuule, aeg oleks väikeseks töökohavahetuseks, Urmas!»

Evelyn Sepp.

FOTO: Georg K6rre

URMAS SÕÕRUMAA

Evelyn Sepa kommentaar tuleb pärast Eesti Olümpiakomitee kommentaari ERRile.

«Natukene pettumust sellistes meestes nagu Mati Alaver ja Andrus Veerpalu. Sportlane on sportlane, tihtipeale jääb ju kooliharidus lünklikuks ja tea, paljukest seda oma mõtlemistki on ja nii edasi, aga Alaverist ma olen lugu pidanud kui väga põhimõttekindlast, sõnakast mehest. Ja veel sellises olukorras, kus hõng oli üleval mitmeid aastaid tagasi, niimoodi uuesti libastuda, siis ütleme, et kõiki asju, tuleb välja, et on võimalik juhtuda,» sõnas Sõõrumaa.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

FOTO: Konstantin Sednev / EESTI MEEDIA/SCANPIX

KATRIN PAUTS

Kirjanik, ajakirjanik, teletoimetaja ja stsenarist Katrin Pauts tunneb endisele kollegile kaasa.

«No kui Alaver peaks end jälle välja keerutama, siis... Olemata teab mis spordifänn, on mul nii kahju endisest kolleegist Jaan Martinsonist, kes on aastaid mu enda silme all siiralt ja südamest kaasa elanud petiste kambale ja pool karjääri sinna kulutanud, kui nii võib öelda. Jaan on jube tore inimene ja tema pärast ma paneks kinni kõik need mustad sigudikud,» kirjutas Pauts.

Katrin Pauts.

FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

AAPO ILVES

Vabakutseline kirjanik Aapo Ilves soovitab patustajatel kirikusse minna.

«Üldiselt on teie suusatajatest kõrini juba, aitab küll. Kolige selle jamaga kirikusse ära,» pakkus Ilves välja.

Veriora Tsunfti juhatuse liige Signe Strohm ja kirjanik Aapo Ilves.

FOTO: Erlend Štaub

LAURI SAATPALU

Kõige rohkem vaat et oli öelda ansambli Dagö ninamehel Lauri Saatpalul. Ja tema on positiivselt häälestatud.

«Tegu on tehtud, tegijad teada. Ja mitte kellelgi ei pea olema piinlik! Miks mul peaks olema piinlik, kellegi pärast, keda ma isegi ei tunne? Mul ei ole poolte endagi sigaduste pärast piinlik! Aga saamahimulised hõiskeid juba kostub: raha ära võtta, raha laiali jagada, maha taguda, laiaks litsuda!»

«Hiljutine sündmus teatrivallas on ju meeles: nii kui NO uksed kinni pani, olid kaarnad jaol. Ütlen mina oma elukogemuse põhjal, et sellest ei tule hääd nahka, kui nahk tükkideks lõikuda. Ainult Reet Aus võib sellest mingi vammuse kokku norssida, ülejäänud on vaesed edasi. Mina usun ja arvan, ja mõtlen täitsa ilma naljata, et kogu senine suusaspordile mõeldud raha võiks minna … tatatataaaaa: Suusaspordile! Meil on tuhandeid vahvaid noori maal ja mere taga, linnades ja laantes, kes armastavad suusatamist. On hulk treenereid, kes ei arva, et suusataja on verekoti ja ihuarstiga erak! Meil on organisatsioonid ja suusaliit ja EOK ja koondised, sportlased, sihid, sihikindlus, elukutsed- stiilid- mõtted! Seda ei saa mõned nupust nikastanud tegelased hetkega minema pühkida!» 

Lauri Saatpalu.

FOTO: Ülo Josing