Video: ilma käteta mees pussitas oma isa ja sai kohtulikult karistada

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rory O'Connor
Rory O'Connor Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Möödunud aasta novembris pussitas ilma käteta parasportlane oma isa, kasutades selleks varvaste vahele pandud kääre.

23-aastane Walesis Cardiffis elav Rory O’Connor pidi nüüd isa Kevin O’Connori vigastamise pärast kohtu ette astuma, teatab news.com.au.

Prokurör Matthew Robertsi sõnul kandis Rory O’Connor endaga igapäevaselt kääre kaasas, kuna ta kodu asub metsase ala lähedal ja talle on seal varasemal ajal kallale tungitud.

Roberts lisas, et mehe vanemad olid juba enne pussitamist mures poja aina agressiivsemaks muutuva käitumise pärast.

«Isal ja pojal tekkis tüli, milles isa ründas esmalt poega tolmuimeja voolikuga, tõugates sellega teda rindu. See vihastas poega, kes haaras käärid varvaste vahele ja surus need isale kõhtu, mille tõttu isa vajas operatsiooni,» jätkas prokurör. 

Rory O'Connor
Rory O'Connor Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Kevin O’ Connor teatas oma advokaadi vahendusel, et käteta sündinud poeg on tuntud ja edukas parasportlane ning selle juhtumi tõttu ei loobu ta oma poega toetamast.

«See intsident näitas selgelt, millised on poja siseheitlused ja kui raske on tal erivajadusega inimesena elada. Ta vajab minu toetust ja tuge,» sõnas isa.

Rory O’ Connori advokaadi Andrew Daviesi teatel on ta klient juba mõnda aega kannatanud depressiooni käes ja see võis olla põhjuseks, miks ta jala isa vastu tõstis.

Kohus määras Rory O’Connorile karistuseks 12 kuu pikkuse ühiskondlikult kasuliku töö, mille jooksul peab ta tegema 100 tasuta töötundi ja läbima viharavi kursuse.

Kohtunik Philip Harris-Jenkinsi sõnul on Rory O’Connor ebatavaline noor mees, kes on käte puudumisest hoolimata edukas sportlane ja saab elus üldiselt hästi hakkama.

Kohtunik lisas, et Rory O’Connoril tekkisid psühholoogilised probleemid pärast seda, kui teda kodulähedases metsas rünnati ja selle tõttu on ta varasemast rohkem pinges.

Rory O’Connor sõnas kohtus, et ta teeb hea meelega ühiskondlikult kasulikku tööd, kuna see võimaldab tal kohtuda uute inimestega, teha midagi kasulikku ja õppida uusi asju.

Käteta sündinud Rory O’ Connor on õppinud tegema eluks vajalikke toiminguid jalgade abil.

Rory O'Connor
Rory O'Connor Foto: Kuvatõmmis/Youtube
Tagasi üles