Galerii noorest Kanada naisest, kellel rebiti paadisõidu ajal käsi otsast
Hoiatus: pilt ka tömbistunud käest!

Tantsijanna ja fitnessi fänn Kristie Sita poseeris vaid mõned tunnid enne traagilist õnnetust peegli ees ja demonstreeris oma tugevaid käsivarsi. See oli viimane pilt, mil Kristie Sita'l oli vasak käsi.

21-aastane Kanadast pärit Kristie Sita käis sõpradega paadiga sõitmas, kui ühel hetkel nöör soonis ümber tema randme, ja kui ta kätt vabastamiseks tahapoole tõmbas, rebis ta endal käe otsast.

Fitnessi fänn kaotas mõneks hetkeks teadvuse, aga ärkas siis verest nõretavas vees. Kui naine tõstis oma vasaku käe, et abi kutsuda, avastas ta oma õuduseks, et tema käsi oli läinud.

Fitnessi harrastav naine kaotas kärestikul sõites käe.

FOTO: Kristie Sita / SWNS/Scanpix

Vancouveris elav Kristie toimetati kopteriga kiiresti haiglasse, kus tema tömbistunud käsi haav seoti kinni peopesa jäänukist nahaga. Otsast rebitud käsi leiti hiljem nööri sisse mässituna veest üles.

Tantsijanna sõnas: «Ma muudkui mõtlesin, et see on õudukas. See ei saanud päriselt olla. Viie sekundiga muutus minu elu igaveseks.»

Fitnessi harrastav naine kaotas kärestikul sõites käe

FOTO: Kristie Sita / SWNS/Scanpix

Kristie lõpetas keskkooli 2014. aastal ning viis päeva hiljem tähistati ta seda, kui läks koos sõpradega British Columbia osariigis asuvale Ruby järvele tuubiga sõitma. Tuubitamine on tegevus, mil noored põnevuseotsijad sõidavad sõõriku kujulise rõngaga vee peal, mida tõmbab järgi mootorpaat.

Kristie sõnas: «Alates ajast, mil ma olin väike tüdruk, oli tantsimine see, mida mulle teha meeldis. Ma lõpetasin keskkooli aasta varem, et ma saaksin Vancouverisse kolida ja seal tantsimisega professionaalsel tasemel tegeleda. Hommikul läksime sõpradega järvele, et seal koos tuubitada.»

Aga enne seda tegi Kristie trenni, nagu ta tegi igal hommikul seitse päeva nädalas, et oma keha tantsimiseks võimalikult heas vormis hoida. Ta tegi endast jõusaali riieturuumi peegli ees pilti, demonstreerides vasaku käe rammu. See jäi viimaseks pildols tema vasakust käest.

Ta ütles: «Umbes keskpäeval saime me teise paadiga kokku. Tuub oli selle taga, kuid see oli liiga suur, et ära mahtuda. Paadiga vee peal sõites, kukkuski see ühel hetkel vette. Minu esimene reaktsioon oli nöörist haarata, et me seda ära ei kaotaks. Järgmine asi, mida ma mäletan, oli see, kui ma lebasin verest nõretavas vees.»

Kristie Sita käsi haiglas.

FOTO: Kristie Sita / SWNS/Scanpix

«Ma tõstsin käe, et hõigata «tulge mulle järgi», kuid mul ei olnud enam vasaku kätt. Ma hakkasin vee alla vajuma. Sellel hetkel läksin ma ellujäämisrežiimile. Mu sõbrad tõmbasid mind siis tagasi paati,» meenutas naine.

Kristie viidi kiirabi abil lähima helikopteri maandumisplatsile ning toimetati kiirelt British Columbia lastehaiglasse Vancouveris.

Kristie Sita ei ole lasknud õnnetusel end muserdada ja püüab segamatult teha seda, mida armastab: tantsida. Ta on teeninud mitmeid tipptasemel tantsurolle ning sotsiaalmeedias tuhandeid jälgijaid.

Tagasi üles