P, 22.05.2022

Modellid läksid surnud moelooja pärast kiskuma: kas Lagerfeld oli rassist ja naistevihkaja?

Elu24
Modellid läksid surnud moelooja pärast kiskuma: kas Lagerfeld oli rassist ja naistevihkaja?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Katy Perry, Karl Lagerfeld, Cara Delevingne ja Claudia Schiffer 2017. aastal Pariisis.
Katy Perry, Karl Lagerfeld, Cara Delevingne ja Claudia Schiffer 2017. aastal Pariisis. Foto: SIPA/Scanpix

Näitlejanna Jameela Jamil nimetas teisipäeval surnud moelegendi Karl Lagerfeldi halvaks inimeseks, naistevihkajaks ja rassistiks. Modell ja näitlejanna Cara Delevingne asus Lagerfeldi kaitsma.

Saksa moelooja Karl Lagerfeld suri teisipäeval 85-aastasena. Briti näitlejanna ja modell Jameela Jamil jagas mõni tund pärast seda, kui avalikkus mehe surmast teada sai, artiklit, milles heideti Lagerfeldile ette, et too oli rassist, misogüün ning paksude vihkaja, vahendab Mirror.

Samal ajal kui internet Lagerfeldi leinas ja mälestas, jagas Jamil mehe suhtes väga kriitilist artiklit. Näitlejanna kirjutas: «Mul on hea meel, et keegi selle välja ütles, isegi kui selle jaoks on natuke liiga vara.» Jamil lisas veel, et Lagerfeld võis küll andekas olla, aga see ei tee temast veel head inimest.

Jameela Jamil on Karl Lagerfeldi osas väga kriitiline.
Jameela Jamil on Karl Lagerfeldi osas väga kriitiline. Foto: AP/Scanpix

Lagerfeldi lähedane tuttav Cara Delevingne sai Jamili peale pahaseks. «Kas sa teed nalja? Keegi pole perfektne, aga sa ilmselgelt ei tundnud teda, nii et palun hoia oma arvamus endale ja ära ürita solvangutega tähelepanu saada,» kirjutas Delevingne ning mainis justkui õigustusena, et Lagerfeld sündis 1933. aastal.

Delevingne jätkas: «Ma ei nõustu kõigega, mida ta öelnud on, aga tunnen, et pean tema eest seisma, kuna ta ise ei saa seda enam teha. Kõigil on õigus oma arvamusele, aga saa palun aru, et praegu on väga emotsionaalne aeg ja vihkamise asemel peaksime proovima armastada.»

Karl Lagerfeld ja Cara Delevingne olid lähedased. Pilt on tehtud 2014. aastal Pariisi moenädalal.
Karl Lagerfeld ja Cara Delevingne olid lähedased. Pilt on tehtud 2014. aastal Pariisi moenädalal. Foto: Reuters/ScanPix

Lagerfeld sai kriitikat, kui kommenteeris seitse aastat tagasi poplaulja Adele'i kehakaalu. «Tal on ilus nägu ja imeline hääl, aga ta on natuke liiga paks,» ütles moelooja, kui talt küsiti poplauljataride kohta.

Jamil väitis, et Lagerfeld tegi elu jooksul paljudele haiget, mispeale Delevingne ütles, et inimesed teevadki vigu ning neile peaks andestama. Jamil vastas: «Kümnendeid kestnud vähemuste solvamine pole lihtsalt «vigade tegemine», mida saab andestada, nii käituvad halvad inimesed.»

Delevingne arvas, et Jamil teeb Lagerfeldile ülekohut. Too vastas, et Delevingne ei saa moelooja tekitatud valust aru, kuna ta on «kõhn, valge ja ülimalt privilegeeritud». Delevingne väitis seepeale, et pole õiglane ainult üht meest süüdistada. Jamil vastas: «Sama hästi võiks öelda, et me ei saa süüdistada Harvey Weinsteini, süüdi on Hollywood. Iga inimene vastutab oma tegude eest.»

Delevingne sai võrdluse peale muidugi pahaseks, kuna ta oli üks paljudest, kellele seksuaalkuritegudes süüdistatud produtsent Harvey Weinstein soovimatu lähenemiskatse tegi.

Karl Lagerfeld ja Cara Delevingne 2015. aastal Pariisi moenädalal.
Karl Lagerfeld ja Cara Delevingne 2015. aastal Pariisi moenädalal. Foto: Reuters/ScanPix

Lõpetuseks otsustasid modellid, et jäävad eriarvamusele. Jamil säutsus veel natuke tagantjärele-tarkust: «Ma jään kindlaks sellele, mida ütlesin, aga järgmisel korral üritan ma oodata, kuni surmast paar päeva möödas on.»

Märksõnad
Tagasi üles