Maria Kaljuste kaitseb Katrin Lusti: nüüd äkki on neid halvustav küsitleja leitud
Parandatud kell 20.30!

Maria Kaljuste kritiseeris erakondade juhtide otsust boikoteerida Kanal 2 peaministrikandidaatide valimisdebatti.

FOTO: Facebook

Kuue erakonna juhid andsid tänases pöördumises teada, et nad boikoteerivad Kanal 2 valimisdebatti saate meelelahutusliku sisu pärast. Boikoteerimine aga ei istu hästi Maria Kaljustele, kes kritiseerib erakondade juhtide otsust seda teha.

Maria Kaljuste kirjutas Facebooki, et tema jaoks on üllatus see, et viimaks on erakonnad, kes tavaliselt ei leia milleski üksmeelt, nüüd leidnud teema, milles teineteisega nõus olla.

«Vaatan ja ei saa aru,» kirjutas Kaljuste ja lisas, et see on lasteaed, mitte riigikogu. «Muidu ei saa koostööd teha, aga nüüd äkki said?» imestas Kaljuste.

Kuue erakonna juhid tegid esmaspäeval ühispöördumise, milles andsid teada, et ei vasta kutsele osaldeda Kanal 2 valimisdebatis. Põhjuseks toodi debati liiga meelelahutuslik sisu. Peaministrikandidaatide debatti pidid juhtima Katrin Lust ja Jüri Butšakov.

Pöördumisele kirjutasid alla Kaja Kallas (Reformierakond), Kristina Kallas (Eesti 200), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jevgeni Ossinovski (SDE), Jüri Ratas (Kesk) ja Mart Helme (EKRE).

Fotol vasakult Kristina Kallas, Mart Helme, Helir-Valdor Seeder, Jüri Ratas, Kaja Kallas, Jevgeni Ossinovski

FOTO: TAIRO LUTTER / EESTI MEEDIA/SCANPIX

«Nad kokkavad ja mängivad igal võimalikul juhul tola; annavad lubadusi, mille puhul on selge, et neid ei saa iial täita, ja nüüd äkki on neid halvustav küsitleja leitud,» kirjutas Kaljuste.

Kaljuste lisas, et Seedri ja Helme otsus debatti Katrin Lusti pärast boikoteerida on üllatav, kuna tema hinnangul on «Kuuuurija» saatejuhi näol tegemist nende suhtes ühe rahvuslastesõbralikuma ja sirgeseljalisema ajakirjanikuga. «Milleks selline hammustus?» 

«Kasutagu juhust rääkida,» arvas Kaljuste. «Või on hirm hoopis, et leivanumbreid ei lasta esitada seekord?» pakkus Kaljuste välja, pidades silmas, et Lusti ja Butšakovi juhtimise all ei saa poliitikud ümmargust juttu ajada. 

Peale selle leiab Kaljuste, et kogu boikoteerimise taga on hoopis sooline diskrimineerimine. Võrno, kes «pole teps mitte targem, haritum ega kogenenum» sobiks poliitikutele küll.