Jumala ja MMSi usku arst: arstidele on pikka aega õpetatud valet!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Klipp «Radarist».
Klipp «Radarist». Foto: «Radar» / Kanal 2

Hall ala lubab perearstina tegutseda terviseameti «musta nimekirja» kuuluval arstil, kes usaldab MMSi, mitte aga antibiootikume ning muid ravimeid. Seekordne «Radar» uurib, kuidas see on võimalik ja miks keegi ei vastuta?

Riik seab vaktsineerides ohtu inimelusid. Skisofreenia ravimi asemel peaks mõtlema tervislikumate eluviiside peale ja näiteks mitte tarbima piimatooteid. Valutavate kurgumandlite vastu aitab aga lihast loobumine.

Need kõik on ühe arsti sõnavõtud ravimite ja vaktsineerimise kõrvaltoimete Facebooki-lehel. Kuid mitte ainult seal. Sarnaste sõnavõttudega on see üldarst ja perearsti kohusetäitjana töötav Martin Ruumet esinenud ka patsiendiga laua taga istudes.

Mees ütleb, et usaldab MMSi rohkem kui antibiootikume ja on seda ka enda patsiendile soovitanud. Ravimite võtmist võrdleb ta aga inimestele eutanaasia lubamisega. Ja see kõik on kestnud aastaid.

Nii perearstid kui ka terviseamet on küll proovinud leida lahendust, kuid seni tulutult. Eesti perearstide seltsi juhatuse liige Ruth Kalda sõnul on olukord kriitiline. «Vastu töötada ja mitte aktsepteerida või järgida neid juhiseid, mis ei ole ainult Eestis välja töötatud, see teeb ju väga suurt kahju,» on Kalda Ruumeti patsientide tervise pärast mures.

Terviseamet on antud arstile kohandanud nii-öelda piirangud juba aastast 2015, mil ta esimest korda nende radarile sattus, kuid ometi leiab see arst Eestis endiselt tööd ja saab inimeste tervist enda ravivõtetega ohtu seada.

Veel reede hommikul töötas Ruumet Keila haiglas, millest terviseametil aimugi ei olnud. «Radari» uurimise peale mees aga kiiresti vallandati.

Saates saab sõna Martin Ruumet ise, kes kohe pärast vallandamist Valka kiirustas, et sealt «jumala abiga» uus töö leida. Kuidas selline olukord võimalik on ning miks oleks tarvis seadusemuudatust, et arstid enda ja patsientide elusid ohtu ei saaks panna?

Kõigest lähemalt juba «Radaris» homme õhtul kell 21.30 Kanal 2s.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles