L, 3.06.2023

Metal-legendid Moonspell ja Rotting Christ annavad Tallinnas ühise kontserdi

Elu24
Facebook Twitter
Comments
Metalansambel Rotting Christ.
Metalansambel Rotting Christ. Foto: Promopilt

Novembris annavad Tapperis kontserdi kaks tõelist Lõuna-Euroopa metal-muusika legendi – Moonspell Portugalist ning Rotting Christ Kreekast. Moonspell toob teieni oma viimase suurteose «1755», tehes veel viimase pausi enne stuudiosse sulgemist, ning Rotting Christ esitleb täna ilmuvat uut albumit «The Heretics».

Moonspell on ikooniline Portugali metalbänd, mis alustas tegevust aastal 1992. Nende viimane album «1755» on ajaloo ja metal-muusika tihe segu, mis räägib loo Lissaboni kurveimast päevast – 1. novembril 1755 toimunud katastroofist. Ühest ajaloo ohvriterikkaimast maavärinast inspireeritud album on Moonspelli 13. stuudioalbum ning antud kontsert üks viimaseid enne, kui bänd sulgeb end stuudiosse, et hakata salvestama järgmist, 2020 Napalm Recordsi alt ilmuvat plaati.

Metalansambel Moonspell.
Metalansambel Moonspell. Foto: Promopilt

Rotting Christ Kreekast on sama kange legend ning tegutsenud nüüdseks juba üle kolme kümnendi, alustades 1987. Meeldetuletamist väärib seegi, et oma esimese ametliku demoga «Satanas Tedeum» olid kreeklased jõuliselt teise laine black metalile alusepanijate hulgas – fakt, mis kipub ununema hilisema Skandinaavia domineerimise taustal. Uus album järgneb nende äärmiselt edukale plaadile «Rituals» ning bänd tõestab, et on tippvormis. «The Heretics» jätkab eri kultuuride müütilise pärandi uurimist, pakkudes seekord muusikalist seiklust religioossete sõdade, Zoroastrismi ning igavese hea ja halva võitluse ainetel.

Metalansabel Rotting Christ.
Metalansabel Rotting Christ. Foto: Promopilt

Kaks korduvalt ennast äärmiselt tugeva live-bändina tõestanud legendi jõuavad kontserttuuriga Tallinnasse 28. novembril.

Soodsamad erikujundusega piletid on müügil Tallinnas kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja Sveta Baaris, Tartus klubis Underground. Veebis on piletid on saadaval Ticketeris.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles