Kuula võistluslaulu: Eesti Laulu võidusoosik Victor Crone jäi mõni aasta tagasi Rootsi euroloo valimisel finaalist välja

Eesti Laul 2019 proov. Victor Crone

FOTO: Sander Ilvest

Homme selgub, kes võidab Eesti Laulu ning sõidab Eestit esindama Eurovisiooni lauluvõistlusele. Rootsist pärit võidusoosik Victor Crone osales 2015. aastal ka rootslaste euroloo valimisel, kuid jäi toona finaalist välja.

Laupäeval toimub Tallinnas Saku suurhallis Eesti Laulu finaal, kus selgub, kes mais Iisraeli Eestit esindama sõidab. Fännid ja kihlveoportaalid peavad kindlaks favoriidiks Victor Crone'i, kes esitab laulu «Storm». Loo kaasautorid on Stig Rästa, Vallo Kikas ja Fred Krieger.

See pole aga esimene kord, kui Crone Eurovisioonile pürib. Neli aastat tagasi võttis ta koos kohaliku räppari Behrang Miriga osa rootslaste eurolookonkursist, kus jäi finaalist välja. Crone ja Miri esitasid rootsikeelse poploo «Det Rår Vi Inte För»: Miri räppis salmides, Crone laulis endale omaselt võimsa refrääni.

Esimesest voorust pääses Crone'i võistluslaul küll napilt edasi «teise võimaluse» vooru, kuid sai seal kõige vähem hääli ega jõudnud finaali. Kohaliku Melodifestivaleni võitis toona hoopis Måns Zelmerlöw looga «Heroes», kes tõi paar kuud hiljem Rootsile ka eurovisioonivõidu. Tagantjärele igati hea valik!

Kuula laulu, millega Crone 2015. aastal eurokarussellil õnne proovis: