Filmi «Asepresident» arvustus: nahaalne ainuvõimu taotleja, kes ei kohku tagasi millegi ees ning manipuleerib kõikidega

Spekter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Christian Bale filmis «Asepresident»
Christian Bale filmis «Asepresident» Foto: CAP/RFS / Image supplied by Capital Pictures

«Režissöör Adam McKayl on õnnestunud teha nii, et kaks tundi möödub lennates, viimane veerand tahaks veidi karmimat toimetajat,» arvustab 8 Oscarile nomineeritud filmi «Asepresident» (Vice) Postimehe Arteri juhataja Sigrid Kõiv. 

«Film «Asepresident» algab stseeniga, kus ilmselgete Trumpi valija tunnustega joobes noormees pudeneb autouksest välja. See on loomulikult peategelane ise, tol hetkel 22-aastane Dick Cheney, tulevane USA asepresident. Ent see pole mingi lineaarne eluloofilm. Poliitilist erapooletust ei maksa siit oodata, ent seda meeles pidades on tegemist suurepärase filmiga võimust, poliitikast, inimestest ja uudistest,» kirjutab ta. 

«Hollywood öeldakse olevat pigem demokraatide kui vabariiklaste toetaja, ning «Asepresident» on just sedasorti film, mis on tõuke saanud Trumpi ajastust. Temata ei saa vist praegu ükski poliitikafilm. Siitki lipsab ta läbi noorepõlvepildina, musisuu muretult pruntis, süli raha täis, aeroobikakuninganna Jane Fonda kohe tema järel. Cheney on ka vabariiklane, siinses käsitluses nahaalne ainuvõimu taotleja, kes ei kohku tagasi millegi ees ning manipuleerib kõikidega.»

Loe tervet arvustust siit >> Filmi «Asepresident» arvustus: võrratu võimumäng!

«Asepresident» (Vice) on filmi «Suur vale» eest parima stsenaariumi Oscari võitnud Adam McKay uus ja kriitikute poolt tunnustaud, lausa 8 Oscarile kandideeriv film USA ühest kõige vastuolulisemast ja mõjuvõimsamast asepresidendist Dick Cheneyst.

Tänaseks 77-aastane Cheney oli oma kõrgajal poliitik, kes ei piirdunud oma karjääris tavapärase asepresidendi rolliga, vaid kontrollis valitsuse tegutsemist mitmetes valdkondades ning kelle agressiivne välispoliitikasse sekkumine muutis tervet maailma. Komöödiavõtmes «Asepresident» heidab kriitilise ja terava pilgu selle erakordse poliitilise ambitsiooni köögipoolele, inimlikumatele tahkudele ja võimumängudele ehk sellele, kuidas Cheney president George W. Bushi kõrval maailma juhtis.

Dick Cheney rollis astub üles Oscari-võitja Christian Bale («The Dark Knight», «The Fighter», «American Hustle»), kes on tuntud ekstreemset füüsilise välimuse muutmist nõudvate rollide poolest. Cheney kahestamise nimel võttis mees kaalus väga palju juurde ning ponnistus karakter ekraanile tuua sai juba pärjatud Kuldgloobusega ning teenis ära kuldmehikese nominatsiooni.

Teistes rollides teevad kaasa eelmise aasta Parima meeskõrvalosatäitja Oscari pälvinud Sam Rockwell USA endise presidendi George W. Bushina, nüüdseks juba kuuekordne Oscari nominent Amy Adams Lynne Cheneyna, Oscari-nominent Steve Carell kaitseminister Donald Rumsfeldina ja Tyler Perry riigisekretär Colin Powellina. Dick Cheney tütre Mary rollis astub üles Eesti juurtega näitlejanna Alison Pill.

Filmi lavastajaks on Adam McKay, kes pälvis oma eelmise filmi «Suur vale» (The Big Short) eest parima kohandatud stsenaariumi Oscari. McKay alustas karjääri sketšisaate «Saturday Night Live» osade kirjutamisega, millele järgnesid hästi vastu võetud komöödiad.

Film oli nomineeritud kuuele kõige olulisemale Kuldgloobusele, võites neist ühe – parima meespeaosa eest. 

Apollo Kinodes alates 15. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

OTSEÜLEKANNE OSCARITELT FILMZONE'IS

Eestis näitab otseülekannet 91. Oscaritelt eksklusiivselt telekanal Filmzone. Suurejooneline ülekanne Hollywoodist algab 25. veebruari varahommikul staaride suurejoonelise saabumisega punasele vaibale ning jätkub auhinnagala enam kui kolmetunnise otseülekandega. Filmzone on vaatajaile kättesaadav kõigi juhtivate kaabeloperaatorite võrkudes üle Eesti.

Oscarite Eesti teleülekandele ja sellele eelnevale punase vaiba ülekandele elab otsekajastuses kaasa ka ülekande partner Apollo Kinoportaal otse Postimehe esilehel.

Püsige meiega!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles