Will Smith põhjendab värvikalt, miks ta «Matrixi» Neo rollist keeldus: tegin teile kõigile teene!

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Will Smith
Will Smith Foto: Youtube

Võmmikomöödia «Pahad poisid 3» võtted pakuvad Will Smithile ilmselt piisavalt vaba aega, sest mees võttis nõus meenutada üht väga vana asja – nimelt seda, mismoodi ajalugu oleks võinud hoopis teisiti minna, kui ta oleks nõustunud 90ndatel talle pakutud «Matrixi» peaosa vastu võtma. 

Smith seletab pikas ja illustreerivas videos humoorikalt, milliseid valikuid tal tuli 90ndatel langetada, sõltuvalt sellest, missugust imagot mees endale näitlejana luua püüdis. Nii näiteks ei tahtnud ta alguses vastu võtta rolli esimeses «Mehed mustas» (1997) filmis (mis sel aastal, muuseas, järje saab, kuigi ilma Smithita), kuna ei tahtnud, et teda hakataks «selleks tulnukafilmi meheks» pidama – nimelt oli tal värskelt seljataga edukas roll ulmefilmis «Iseseisvuspäev». Spielberg soovitas Smithil keeldumise peale oma ajude asemel tema ajusid usaldada ning rolli ta viimaks vastu võttis. 

Umbes ajal aga tulid Smithi jutule Wachowski-vennad, kel oli tulnud geniaalne idee, millest sündis hiljem geniaalne film – kuid Smithi meenutuse kohaselt oli vendade algne jutt geniaalse ja kahtlase peenikese piiri peal. «Kujuta ette, kui saaksid hüpata õhku ja sinna jääda ja sind saaks 360-kraadi seal õhus vaadata!» kõlanud ulmevennaste (nüüd ulmeõdede) nn liftikõne. Sinnapaika läbirääkimised ka jäid ning Smith läks ja tegi hoopis filmi «Metsik metsik lääs» (1999). «Ma pole selle üle uhke,» tunnistab näitleja. «Aga Keanu Reeves ja Laurence Fishburne olid oma osadesse ideaalsed. Kujutage ette, kui mina oleksin olnud Neo – siis oleks Morpheus olnud ilmselt valge mees, ja nad mõtlesid seal isegi Val Kilmeri peale. Oleksin ilmselt «Matrixi» ära rikkunud, nii et tegin teile kõigile teene,» võttis ta jutu kokku.

Tagasi üles