Legendaarsed USA nu-metallistid annavad Tallinnas higise show!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA skenelegend Hed PE.
USA skenelegend Hed PE. Foto: promo

Nu-metal pidupäev on saabunud - täna kütab Tapperi kuumaks USA skenelegend Hed PE. 

Uksed avatakse kell 19. Peaesinejale teevad sooja Crazy Towni liikmetest koosnev What A Funk?! (USA/IT) ning kunagi ka Katatoniat Tallinnas toetanud Egosystema (IT).

Hed PE, tollal tihti nimi stiliseeritud ka kui (Hed) Planet Earth, alustas juba 1994 ning on seetõttu koos bändidega nagu Rage Against The Machine pigem mõjutaja kui mõjutatav, kui rääkida nu-metal lainest.

Ka popima otsa bändid nagu Limp Bizkit või Linkin Park kuulasid oma esimesi plaate salvestades inspiratsiooniks neid. Oma esimesed plaadid «(hed) pe», «Broke» ja «Blackout» andis Hed PE välja hoopiski hip-hop plaadifirma Jive alt, nimetades stiiliks enne žanrimääratluse nu-metal tekkimist iseleiutatud G-pungiks.

Viimaste aastate fookus on bändil olnud esinemistel – seda nii peaesinejana üle ilma, osana Ozzfestist (Ozzy Osbourne alustatud festival ja tuur peamiselt USAs, vahel ka Euroopas või Jaapanis) või bändidega nagu Korn, Static-X või System Of A Down.

Stuudioalbumeid on Hed PE välja andnud kümme, neist viimase, «Forever!», aastal 2016 Pavement Music alt. Täna, lõpuks ometi, on Hed PE hittidega nagu «Bartender», «Renegade», «Killing Time» ja «Raise Hell» Tallinnas.

<

Märksõnad

Tagasi üles