Kui riigikogu viimasel hääletusel lükkas tagasi ettepaneku karusloomafarmide keelustamiseks, siis tekitas see pahameelt nendes, kes nende keelustamist nõuavad. Hääletusele eelnenud ja järgnenud ajal tehtud argumendid aga näitasid inimeste erinevat teadlikkust valdkonnas, mis on loonud palju vastakaid arvamusi.
Ühed ütlevad, et karusnahatööstus on Eestis juba aastasadu eksisteerinud ja see on majanduslikult oluline. Teised ütlevad, et alternatiivide olemasolul ei ole vaja loomi piinata ning kunstlikult nende elutingimuste parandamine midagi ei muuda. Arvamused lähevad kaheks ka erakondadel, millel on lootus pääseda riigikokku.
Poliitikud ei tea täpselt, mis karusloomafarmides toimub
Osa keskerakonna liikmeid toetab farmide säilimist Eestis. «Eesti ja Euroopa Liidu seadusandlus on karmistanud tingimusi loomade pidamisel ning need on kahtlemata positiivset mõju loomade heaolule avaldanud,» sõnas erakonna avalike suhete juht Andre Hanimägi.
«Kuigi on astutud vajalikke samme, tuleb loomade õiguste ja heaolu eest tööd edasi teha,» lisas Hanimägi.
Ei tea, millal Hanimägi viimati mõnda karusloomafarmi külastas, aga kui Postimees eelmise kuu lõpus Karjakülas Baltimaade suurimas karusnahafarmis käis, siis ei saa kuidagi rääkida loomade elutingimuste parandamisest.
Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe kirjutas, et puidust varjude all on kokku ligi 1600 kõige parema karvaga hõberebast, kelle elu ainus ülesanne on saada järglasi.
«Nimesid neil pole, kuid kõik loomad on nummerdatud, kaalutud ja mõõdetud. Hõberebase number 221 560 jaoks algab kraede tootmise protsess Balti karusloomafarmis otsast peale kaheksandat korda. Ta on rahutu, uriseb ja hüpleb puuri ühest otsast teise. Ta on terve oma elu elanud selles samas metallvõres ja poeginud igal aastal neli korda.»
Pöörakem tähelepanu viimasele lausele. Härra Hanimägi ja kõik teised, kes farmide keelustamise vastu on – kus siin loomade heaolust rääkida saab?