L, 9.12.2023

Avariisse sattunud 97-aastane prints Philip loovutas juhiload ning pääseb ilmselt süüdimõistmisest

Elu24
Copy
Prints Philip autoroolis
Prints Philip autoroolis Foto: NEIL HALL / REUTERS/Scanpix

Briti prints Philip sattus jaanuaris avariisse, kui põrkas kokku sõiduautoga, milles oli vanaema, ema ja 10-kuune beebi. Nüüd on selge, et 97-aastane sinivereline enam rooli ei istu ning pääseb ilmselt seeläbi ka süüst.

Edinburghi hertsog sattus 17. jaanuari pärastlõunal autoõnnetusse, mille tagajärjel paiskus tema juhitud luksusmaastur külili. Tõsisemaid vigastusi keegi õnnetuses ei saanud, teises sõiduautos olnud naine tõstis aga kisa, kuna prints ei vabandanud tema ees isiklikult.

Päev pärast avariid toodi printsile juba uus samasugune auto ning paar päeva hiljem nähti teda taas roolis. Õnnetus tekitas aga arutelu selle üle, kas nii vana inimene üldse tohiks autot juhtida. Samuti kaheldi, kas tõenäoliselt õnnetuse põhjustanud prints selle eest vastava karistuse saab.

Nüüd on aga selge, et eakas prints enam autorooli istuda ei tohi, vahendab The Sun. Nimelt andis Buckinghami palee teada, et pärast põhjalikku kaalumist on Philip otsustanud vabatahtlikult oma juhiloa ära anda. Arvatavasti tähendab see, et õnnetuse põhjustamise eest teda süüdi ei mõisteta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles