Mis nüüd lahti on? Kroonika peatoimetaja paneb ameti maha (3)

Britten Torstenberg
, Reporter-toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Krista Lensin.
Krista Lensin. Foto: Madis Sinivee / Scanpix

Pea üheksa aastat meelelahutusajakirja Kroonika juhtinud Krista Lensin paneb ootamatult ameti maha. Tema asemele tuleb Ingrid Veidenberg, kes juhtis Kroonikat aastatel 1997–2007.

Ekspress Meedia ametlikus teates selgitatakse, et tegemist Ekspress Meedia ja seitsme Ajakirjade Kirjastuse väljaande ühinemise järel tehtud ümberkorraldustega. Veidenberg jääb juhtima ka Eesti Päevalehe laupäevalehte LP.

Elu24 võttis ühendust ka Krista Lensiniga ja uuris, miks otsustas ta Kroonikast lahkuda? «Eks sellised otsused ei tule üleöö ja nagu ma ka oma Facebooki postituses kirjutan, pigem tuleb minna siis, kui pidu on veel hoos. Mitte nii, et sa oled kurb ja ei tunne rõõmu oma tööst. Seda ma praegu veel tunnen,» sõnas Lensin Elu24-le.

Kuidas säärane otsus sündis: kas Lensini omal soovil või tuli ajend kuskilt mujalt? «Otsus oli mõlemapoolne. Ei ole ainult nii, et mina või nemad – tegu oli kahepoolse otsusega.»

«Ma olen seda tööd teinud üheksa aastat suure naudinguga, aga maailm on tegelikult suur ja lai – mingil hetkel tulebki lihtsalt astuda samm edasi,» lisas Lensin. 

«Mul liigub juba igasugu mõtteid, ega ma koju norutama jää. Olen uuteks väljakutseteks täitsa valmis!» teatas Lensin reipalt.

Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald pole töölt lahkuva Lensini kiitmisega samuti kitsi: «Esmalt sügav kummardus ja tänu Krista Lensinile, kes 9 aastat vedas ja arendas Eesti kõige suuremat ajakirja. Nende aastate jooksul tõi Krista juhitud väljaanne avalikkuseni kümneid seltskonnaväljaandele kohaseid saladusi, skandaale ja emotsioone. Me mäletame veel kaua Kroonika kaanelugu Evelin Ilvese seiklustest Komeedi katusel. Krista juhtis Kroonikat suure südame ning nakatava energiaga.»

Pikemat intervjuud Krista Lensinga näed juba täna õhtul, kell 20.00 Kanal 2 saates «Õhtu!».

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles