Nike

Video: Vene laevastik võttis kasutusele uue relva, mis paneb vaenlased oksendama

Vene mereväe fregatt Admiral Gorškov

FOTO: Peter Kovalev / Peter Kovalev/TASS/Scanpix

Venemaa laevastiku kaks sõjalaeva said uue relva Filin 5P-42, mis ajab vaenlased segadusse, paneb nad oksendama ja hallutsinatsioone nägema.

Relva Filin eestikeelne vaste on «kassikakk».

Uue relva, mis muudab vastased võitlemisvõimetuks, said kaks Vene mereväe fregatti, Admiral Gorškov ja Admiral Kassatonov.

Vene sõjalaevad (vasakult paremale): korvett Stereguši, hävituslaev Nastojaši ja fregatt Admiral Gorškov Kaliningradi vetes

FOTO: Maxim Shemetov / Reuters/Scanpix

MSN Newsi teatel töötab uus meeletesegadust tekitav relv strobovalguse põhimõttel. Strobovalguses on hetkelised valgussähvatused, mis võivad ajutiselt ka pimedaks teha.

Filin 5P-42 abil on võimalik takistada öise jälgimise tehnoloogiat, lasersüsteeme ja laserjuhitavaid tankitõrjerakette rohkem kui viie kilomeetri kaugusel.

Venemaa laevastiku kaks sõjalaeva said uue relva Filin 5P-42, mis ajab vaenlased segadusse, paneb nad oksendama ja hallutsinatsioone nägema

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Seda relva katsetati erinevaid käsirelvi kasutanud sõdurite peal, kes kõik kinnitasid, et see relv takistas neil sihtida ja tuld avada, sest nad ei olnud võimelised sihtmärki nägema.

Filin suutis neid mõjutada, kui nad olid relvast kahe kilomeeteri kaugusel.

Katses vabatahtlikult osalenud sõduritest 45 protsenti sõnas, et neil tekkis peapööritus, uimasus ja oksendamine.

Veel 20 protsenti katsealustest nägi hallutsinatsioone ning nad kirjeldasid, kuidas neil tekkis silme ette sätendav ja keerlev diskopall. Uurimine näitas, et sellest relvast tingitud tervisehäired kaovad mõne tunni möödudes.

Veel kaks Venemaa sõjalaeva, mis on alles ehitamisel, saavad Filin relva.

Venemaa ja USA suhted jõudsid taas madalseisu, kui USA president Donald Trump teatas, et USA taganeb 1987. aasta keskmaa-tuumajõudude piiramise lepingust (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty - INF).

Trumpi ja USA sõjaliste juhtide sõnul on Venemaa aastaid arendanud relvi, mille ehitamise 1987. aasta leping keelab.

Venemaa omakorda peab INF-lepingut aegunuks ja väidab, et USA raketitõrjerajatised Ida-Euroopas nõuavad vastumeetmeid.

USA taganemine sellest lepingust jõustus 2. veebruaril. Venemaa president Vladimir Putin teatas samal päeval, et Venemaa jätkab oma relvastuse arendamist, kaasa arvatud aju ja närvisüsteemi mõjutavate valgus- ja helirelvade loomist.