Korgijoogi uimastamise kahtlusega abi saamiseks arstide poole pöördunud noor naine pidi Pärnu haigla meditsiinipersonalis pettuma, sest tema muresid ei võetud kuulda. Potentsiaalne uimasus loeti alkoholi liigtarvitamiseks ning haiglapersonali üleolev suhtumine tekitas temas ebameeldivaid tundeid.
Korgijoogi vastu võitlev kirjanik Sass Henno sõnab, et ta saab igal nädalavahetusel kümneid kirju naistelt, kes on langenud selle uimastava droogi ohvriks. Kui ohvril veab, siis ta öögib tualetis natuke aega, aga kui tal ei vea, siis ta vägistatakse.
Üks õnnelik ohver paljude seast
Korgijook ei ole vaid suurlinnade, meie mõistes Tallinna probleem. Kuigi selle esinemit tuleb pealinnas inimesi ja peopaiku arvestades kõige enam ette, siis juhtub seda ka mujal. Näiteks Pärnus.
KK on Pärnust pärit naine, kes on paljude ohvrite seas üks väheseid, kes on nõus oma lugu rääkima. Kuigi sündmused KKga juhtusid aastaid tagasi, siis on ta üks paljudest, kes ei saanud soovitud abi. Ja see on ka põhjus, miks ohvrid oma lugu ei räägi.
KK langes korgijoogi ohvriks kevadel, umbes neli aastat tagasi, Pärnu pubis «Fookus».
«Läksime vaatama Hanf Kungi plaadiesitluse kontserti «Fookuses». Ostsin siidri, istusime alguses oma lauas, siis seltskond vajus laiali, mina jäin oma vennaga,» kirjeldab KK.
«Kui nad (bänd – V.J) esinema hakkasid, siis panin oma siidripudeli aknalaua peale. Vahepeal võtsin pudelist paar lonksu. Üks hetk tundsin, et mul on nii paha olla. Käisin WCs ära ja hakkas halvem. Ütlesin vennale, et tellin takso ja lähen ema juurde, kuna mul on veidralt halb olla. Vend ütles, et tuleb minuga kaasa. Enne taksosse istumist ma lihtsalt oksendasin.»