Eesti Meedia naised Eeva ja Heelia said Saksamaal kange teoga hakkama

Vahur Joa
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Radari» ajakirjanik Eeva Esse sai hakkama saavutusega, mis nii mõnegi mehe oleks vanduma pannud
«Radari» ajakirjanik Eeva Esse sai hakkama saavutusega, mis nii mõnegi mehe oleks vanduma pannud Foto: Kalle Veesaar

Sportlikus on vaid teretulnud ja «Radari» sportlik ajakirjanik Eeva Esse näitas selles osas eeskuju. Ta osales eile kahepäevasel suurüritusel Saksamaal, kus läbi rasketes oludes 50 kilomeetrise distantsi.

«Just selle emotsiooni pärast olengi valmis enda käest ebanormaalselt rasketel katsumustel korduvalt küsima «mille pagana pärast sa seda küll teed?!» 

Eeva Esse Saksamaal
Eeva Esse Saksamaal Foto: Erakogu

Eeva Esse osales Saksamaal toimunud suusavõistlusel «Luggi Run», mis on Euroopa suuruselt teine suusadistants. Suusavõitlus, mille pärsinimi on König Ludwig Lauf, on 50 km suusamaraton, mis on esimene etapp Deutschland Klassikeri nelikvõistlusest. Teised kolm ala on jooks, ujumine ja rattasõit. 

Deutschland Klassiker sai alguse Rootsis korraldatavast samalaadsest üritusest Svensk Klassiker, mille Eeva eelmisel aastal läbis, ning mille avas ka sel aastal klassikaline Vasaloppeti 90 km maraton.

Eeva, kellel on Saksamaal saavutatud tulemuse üle hea meel, sõnas, et teeolud olid pehmelt öeldes kohutavad. 

«Kui maratonile eelneval ööl on pool meetrit lund maha sadanud, suusajälg on 50 km ulatuses songermaa või puudub täielikult ja lõiguti saaks kõndides ka kiiremini edasi, siis ... jätavad ka kõige tugevamad mehed kogu vandesõnade leksikoni rajale maha. Aga kui sellest kõigest hoolimata vaid tahtejõu pealt finišisse jõuda, on hea iseendale öelda «raisk, ma sain sellega hakkama!» Ja see on hea tunne,» tunnistas Eeva 

Kuid «Radari» jaoks lugusid tegev Eeva ei ole Saksamaal üksi, vaid koos kolleegidega Eesti Meediast. 

«Meil on Eesti Meediast mitu inimest, kes kogu neliküritusest osa võtavad. Peale minu ka Madis Kimmel, Heelia Sillamaa ja Raivo Rimm,» sõnas Eeva.

Madis Kimmel, Raivo Rimm, Eeva Esse ja Heelia Sillamaa.
Madis Kimmel, Raivo Rimm, Eeva Esse ja Heelia Sillamaa. Foto: Erakogu
Tagasi üles