Zac Efroni uue Ted Bundy filmi režissöör tegi kriitikutele ninanipsu

Filmirežissöör Joe Berlinger, näitlejad Lily Collins ja Zac Efron 2019.

FOTO: GEORGE FREY / EPA

Kui filmi «Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile» treiler avalikuse ette lõpuks saabus, olid paljud välja vihastatud, sest nende arvates filmis ülistati sarimõrvarit Ted Bundyt. Filmirežissööri Joe Berlinger vastas esmakordselt kriitikale, kirjutab Cosmopolitan.

Nädal aega tagasi avalikustati filmi «Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile» filmi treiler, kus Zac Efron kehastab sarimõrvarit Ted Bundyt. 

Paljude inimeste esimeseks emotsiooniks oli aga, et filmis hoopis ülistatakse külmaverelist mõrvarit.

«Ma arvan, et selle konkreetse loo idee on Bundyt kehastada väga naiivse, äkilise ja spontaanse meelega,» rääkis Berlinger Bustle'ile antud intervjuus. «Sest kui seda filmi vaadata, on näha, et tema ülistamine on kõige viimane asi, mida me teeme. Ta saab lõpus oma teenitud karistuse, kuid meie kujutame siiski seda, kuidas sellise psühhopaadi võrku langetakse.»

Berlinger on teinud ka varasemalt tõestisündinud krimifilme. Hiljuti lavastas ta Netflixi filmi «The Ted Bundy Tapes» ning ta on konkreetse teemaga lähedalt tuttav. Ta tunnistab, et kogu see žanr on silmakirjalik, sest sõna otseses mõttes tehakse kellegi tragöödiast meelelahutust.

Filmilavastaja võrdles filmi kritiseerimist enne selle nägemist isegi väljamõeldud uudistega.

«Vaadake, on palju filme tehtud Adolf Hitlerist ja Holokaustist. Ma arvan, et sellistel teemadel ei tohiks olla tsenseerimist, kui seda tehakse vastutustundlikult. Ja isegi siis on inimestel õigus rääkida lugu just nii nagu nad seda soovivad,» ütles ta.

Tagasi üles