Pildid ja video: Prantsuse esileedi Brigitte Macron uhkeldas Egiptuses kallites Louis Vuittoni spordijalatsites

Prantsuse president Emmanuel Macron ja ta kaasa, esileedi Brigitte Macron on visiidil Egiptuses, kus nad 27. jaanuaril külastasid 3000 aasta vanuseid Abu Simbeli templeid.

65-aastast Brigitte Macroni tuntakse kui hea moemaitsega naist, kuid moeekspertide sõnul pani see naine nüüd küll mööda, kandes helehalli pükskostüümi juurde Louis Vuittoni treeningjalatseid Run Away, teatab dailymail.co.uk.

Moeloojate teatel tegi Louis Vuittoni firma need jalatsid proua Macroni eritellimusel ja seega ei ole nende täpne hind teada, kuid nimetatud firma müüb sarnaseid treeningjalatseid hinnaga 730 eurot.

Prantsuse president Emmanuel Macron ja esileedi Brigitte Macron on Egiptuses visiidil. Prantslastele jäid silma proua Macroni kallid spordijalatsid

FOTO: AFP/SCANPIX

Prantsuse sotsiaalmeedias võrreldakse Brigitte Macroni 18. sajandi prantsuse kuninganna Marie-Antoinette’iga, kellele väidetavalt ei läinud rahva probleemid korda. Nüüdsed kallid spordijalatsid tõstatasid küsimuse, kas esileedi on sama pillav, kui oli kunagi see kuninganna.   

«Tavalistel prantslastel on raske, me peame pidevalt võitlema selle eest, et toime tulla. Esileedi aga uhkeldab oma jalatsitega nagu Marie-Antoinette,» kirjutati sotsiaalmeedias.

Prantsuse president Emmanuel Macron ja esileedi Brigitte Macron on Egiptuses visiidil. Prantslastele jäid silma proua Macroni kallid spordijalatsid

FOTO: AFP/SCANPIX

Prantslasi ärritab nende esipaari visiit Egiptusse, kuna riigis on palju lahendamist ootavaid probleeme ning esipaari reisiraha tuleb tavakodanike taskust. Kollavestid on seni jätkanud presidendivastaseid proteste hoolimata sellest, et Emmanuel Macron loobus kütuseaktsiisi tõstmisest, kehtestas palgatõusu ja tegi madalapalgalistele maksuleevendusi.

Macronide Egiptuse visiit algas 27. jaanuaril ja kestab 29. jaanuarini, mille käigus tutvutakse vaatamisväärsustega, kuid president Macron peab ka Egiptuse juhtidega läbirääkimisi.

Lõuna-Egiptuses Nuubias asuvad Abu Simbeli templid lasi ehitada Vana-Egiptuse 19. dünastia vaarao Ramses II, kes valitses umbes 1290 – 1224 eKr.

Aswāni paisu ehitamise tõttu koliti templid 1968. aastal teise kohta, et need vee alla ei jääks.  Kolimiseks saeti templid tükkideks ja pandi kõrgemas kohas uuesti kokku.