Genealoogiline uurimine näitas, et Sussexi hertsoginna on seotud Iirimaaga

Sussexi hertsgonna Meghan 16. jaanuaril 2019 Cirque du Soleil etendusel Londonis

FOTO: Rogers George/SIPA / Scanpix

Briti genealoogiliste uuringute firma Eneclann uuring näitas, et Sussexi hertsoginna Meghani isapoolsed vanavanavanavanemad olid pärit Iirimaalt ja nad abiellusid 23. jaanuaril 1860 Dublinis Donnybrookis.

Kirikuraamatus on sissekanne, et nimetatud kuupäeval pandi paari Thomas Bird, kes oli Dublinis paikneva 22. jalaväerügemendi reamees ja Mary McCague, kelle elukoht oli Dublinis Merrion Strandil, teatab irishtimes.com.

Iirimaa Dublin

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

Sussexi hertsoginna esivanemaid uurinud genealoogide Fiona Fitzsimonsi ja Helen Mossi teatel oli Meghani seotus Iirimaaga neile üllatuseks.

«See oli meile teada, et Thomas Bird oli sõdur, kuid varem me ei teadnud, et ta teenis Dublinis ja abiellus sealt pärit naisega. Nende abiellumine oli see, millest me uurimist alustasime. Leidsime veel dokumente, mille kohaselt rändasid Meghani Iirimaa sugulased Maltale ja siis Kanadasse New Brunswicki Frederictonisse,» sõnasid genealoogid.

Nad lisasid, et hertsoginna Meghani kauge esimema oli oma aja kohta haritud naine, sest ta oskas kirjutada. Ta kirjutas kirikuraamatu abiellumisteatise juurde oma nime Mary McCague. Kauge esisisa, sõdurist Thomas Bird kirjutada ei osanud ja ta on teinud kirikuraamatusse vaid X-i.

Bird ja McCague olid olnud abielus pool aastat, kui 22. rügement, kuhu Bird kuulus, saadeti juunis 1860 Maltale. Paar lahkus Iirimaalt aurualevaga Olympia.

Hiljem migreerus see paar Kanadasse New Brunswicki, kus nad pidasid talu ja olid poodnikud. Pärast Thomas Birdi surma abiellus ta naine Mary uuesti, hakates kandma perekonnanime White.

Hiljem migreerusid Birdi ja McCague järglased Ameerika Ühendriikidesse. 

Sussexi hertsoginna Meghani emapoolsed sugulased on pärit USA lõunaosariikidest. Nende kauged esiisad ja –emad olid Aafrikast sisseveetud orjad, kes töötasid plantaatorite põldudel. Pärast USA kodusõda said nad vabaks, kuid rassiline diskrimineerimine ei kadunud veel aastakümneid.

20. sajandi alguses olid Meghani emapoolsed sugulased Georgia osariigi vaesed põllutöölised. Nende seast mõnel avanes saada suurlinnades parem haridus. Meghani emapoolsete esivanemate seas on ka pastoreid ja kooliõpetajaid.

Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan 19. mail 2018, mil nad abiellusid

FOTO: Paul Ellis / AP/Scanpix

Ameeriklannast seriaalinäitlejanna Meghan Markle abiellus briti prints Harryga 19. mail 2018.  Meghan ootab oma esimest last, kes peaks sündima aprilli lõpul.

Meghan Markle’i vanemad, isa Thomas Markle ja ema Doria Ragland lahutasid kui Meghan oli kuueaastane. Meghanil on poolõde Samantha Markle ja poolvend Thomas Markle Jr.

Meghan Markle ja ta ema Doria Ragland mais 2018

FOTO: STEVE PARSONS / AFP/Scanpix