Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kurioosum muusikaauhindade jagamisel: aasta muusikavideo kategooria võitja on juba teada

Tommy Cash videos «Little Molly».

FOTO: Kuvatõmmis

Neljapäeval toimub Saku suurhallis Eesti Muusikaauhindade suurejooneline gala, kus tunnustatakse artiste 17 kategoorias. Välja on kuulutatud, et auhind «Panus Eesti muusikasse» läheb kultusbändile Mahavok, kuid võitja on teada veel ühes kategoorias...

Nimelt selgus nominatsioonide väljakuulutamisel, et aasta muusikavideo kategoorias läheb tihedaks rebimiseks... sama artisti kolme video vahel. Kategooria kindel võitja on Tommy Cash, küsimus on vaid selles, milline tema eksperimentaalsetest videotest parim on: kas «Little Molly», «Pussy Money Weed» või «X-Ray».

Tommy Cash videos «Little Molly».

FOTO: Kuvatõmmis

Kuigi teistes kategooriates võistleb šokiräppar Tommy Cash nagu iga teinegi artist, on ta tänavuse muusikaauhindade gala võitja juba praegu: mees sai kaks korda rohkem nominatsioone kui keegi teine, lausa kuus. Kusjuures aasta video kategoorias võidutses räppar ka eelmisel aastal.

Sügisel albumi «¥€$» üllitanud ja aasta lõpus Saku suurhallis vägeva soolokontserdi andnud räppar kandideerib veel aasta hip-hop- või räppalbumi, aasta meesartisti ja parima albumi tiitlile.

Tommy Cash Saku Suurhallis 2018.

FOTO: Kertin Vasser

Eesti Muusikaauhinnad 2019 suur auhinnagala toimub 24. jaanuaril Tallinnas Saku suurhallis. Auhindu jagatakse 17 kategoorias. Õhtut juhivad Triinu «Lepatriinu» Paomets ja Reigo Ahven.