Tutvume EMA nominentidega: kas draakonitele leidub aasta ansambli kategoorias vastast?

Ewert and the two dragons.

FOTO: Sander Ilvest

Neljapäeval toimub Saku suurhallis suurejooneline Eesti Muusikaauhindade auhinnagala, kus tunnustatakse lõppenud aasta silmapaistvamaid ja säravamaid kodumaiseid artiste. Aasta ansambli kategoorias pistavad rinda Estonian Voices, Ewert and The Two Dragons ja Revals.

Estonian Voices

Eesti tuntuim vokaalansambel Estonian Voices ajab tänavu taga kolme auhinda: aasta džässalbum, aasta ansambel ja aasta album. Niisiis peaks isegi parima tulemuse korral iga bändiliige auhinda kahe vahel jagama.

Vokaalkuuiku eelmine album teenis 2015. aasta muusikaauhindade galal ära parima džässalbumi tiitli, nii et võidulootust jagub ka tänavu. Seekord püütakse võitu sügisel ilmunud plaadiga «Taat läks lolliks».

Kadri Voorand & Estonian Voices «Paneme aja seisma»

FOTO: Konstantin Sednev

Ewert and The Two Dragons

Kes ei mäletaks, kuidas Ewert ja draakonid 2012. aastal EMA galal puhta töö tegid ning panid kinni kõik viis kategooriat, milles nad nomineeritud olid. Seekord minnakse auhinnatseremooniale vastu pisut tagasihoidlikumalt: nominatsioonid on antud aasta albumi ja rokkalbumi (plaadiga «Hands Around the Moon») ning aasta ansambli kategoorias.

Aasta rokkalbumi tiitli on draakonid juba kahel korral koju viinud, nii et vaevalt kaks kolmandata jääb.

Ewert and The Two Dragons.

FOTO: Sander Ilvest

Revals

Revals on tänavu ilmselt draakonite suurim konkurent, kuna võitu püütakse täpselt samades kategooriates: aasta album ja rockalbum ning aasta ansambel. Eelmisel korral oli Revals nomineeritud parima debüütalbumi kategoorias ja kuigi võitu ei tulnud, on aastaga toimunud areng märgatav: lausa kahe nominatsiooni võrra.

Pealegi on Revalsi duubelplaadil 26 laulu, mistõttu peaks ka võiduvõimalus kahekordselt suurem olema... eksole?

Ansambli Revals plaadiesitlus.

FOTO: Erlend Štaub

Eesti Muusikaauhinnad 2019 suur auhinnagala toimub 24. jaanuaril Tallinnas Saku suurhallis. Auhindu jagatakse 17 kategoorias. Õhtut juhivad Triinu «Lepatriinu» Paomets ja Reigo Ahven.