Tutvume EMA nominentidega: aasta parimat naisartisti hakatakse valima üllatava kamba seast

Lepatriinu ehk Triinu Paomets.

FOTO: Lepatriinu/Promofoto

24. jaanuaril toimub Saku suurhallis suurejooneline Eesti Muusikaauhindade auhinnagala, kus tunnustatakse lõppenud aasta silmapaistvamaid ja säravamaid kodumaiseid artiste. Aasta naisartisti kategoorias pistavad rinda ​Lenna, Lepatriinu ja Maria Faust.

Lenna

Endine ninjatüdruk Lenna debüteeris sooloartistina Eesti Muusikaauhindade jagamisel 2011. aastal ning tegi kohe puhta töö: võitis nii aasta debüütalbumi, aasta naisartisti, aasta popalbumi kui ka aasta parima laulu tiitli. Aastate jooksul on Lennal kogunenud riiulile kokku 6 muusikaauhinda.

Möödunud aastal albumi «3X» üllitanud lauljatar on tänavu nomineeritud kolmes kategoorias. Põhimõtteliselt püüab Lenna samu auhindu nagu 2011. aastal, ainult parima debüütalbumi valimisest jääb ta seekord loogilistel põhjustel kõrvale.

Lenna Kuurmaa on nomineeritud kolmes kategoorias.

FOTO: Kalle Veesaar

Lepatriinu

Triinu Paomets rabab mitmel rindel: tänavusel muusikaauhindade galal on tal täita nii saatejuhi kui ka nominendi roll. Kusjuures Lepatriinul oli ka eelmisel aastal mitu rauda tules: ta nomineeriti kahes kategoorias ja pidi galal ka üles astuma. Tänavu võib lauljatarile osaks saada aasta naisartisti tiitel.

Kurioossel kombel sai Lepatriinu aasta debüütalbumi nominatsiooni juba eelmisel korral, ehkki päris esimese täispika albumi andis lauljatar välja alles lõppenud aasta sügisel. Tegelikult on asjale lihtne seletus: eelmisel korral sai nimetatud kategoorias ära märgitud Lepatriinu «minialbum» nimega «EP1», nüüd on väljas aga «päris» debüütplaat «Treehouse».

Lepatriinu kontsert Kanadas.

FOTO: Promopilt

Maria Faust

Saaremaalt pärit saksofonist oli eelmisel aastal nomineeritud aasta džässalbumi kategoorias, nüüd püüab ta aga parima naisartisti tiitlit. Džässiliku ja improvisatsioonilise repertuaariga Faust andis möödunud aasta veebruaris välja albumi «Machina».

Maria Faust

FOTO: Toomas Volkmann

Eesti Muusikaauhinnad 2019 suur auhinnagala toimub 24. jaanuaril Tallinnas Saku suurhallis. Auhindu jagatakse 17 kategoorias. Õhtut juhivad Triinu «Lepatriinu» Paomets ja Reigo Ahven.

Üritusele võid piletid võita, kui osaled Elu24 lugejaküsitluses, mille leiad SIIT.