Täna «Radaris»: uriiniteraapia, Eesti uus filmistaar ja olümpialootuse alatu ärakasutamine

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tiit Võsa.
Tiit Võsa. Foto: Promopilt

Täna paljastab Kanal 2 uuriv telemagasin «Radar» Eesti suurima paraujujate spordiklubi raha väljapumpamise skeemi. Veel tuuakse ekraanile loo alternatiivmeditsiini äärealadelt ja tutvustatakse Ameerika filmimaailma pääsenud Eesti noort balletitantsijat.

Üheksa aastat oma uriini joonud mees väidab, et pole kordagi haige olnud. Tiit Võsal avastati pahaloomuline eesnäärme kasvaja. Mees keeldus aga ametlikust ravist ja otsustas hakata tegelema uriiniteraapiaga.

«Seda on juua ainult esimene kord imelik. Pärast jood nagu mahla,» räägib Võsa sellest, kuidas uriin maitseb.

Tiit Võsa saates «Radar» uriini joomas.
Tiit Võsa saates «Radar» uriini joomas. Foto: Promopilt

«Radar» avastas režissööri ja muusiku Jaanus Nõgisto baleriinist tütre maailma suurfilmist. 18-aastane Tallinna balletikooli õpilane ning tõusev filmistaar Roosi Natali Nõgisto on üks peaosatäitja Ameerika filmis «Ärkamine».

«See film oli just see mis mind üles äratas ja reaalsusesse tõi,» tunnistab noor tantsija Roosi Natali Nõgisto. «Suur kaamera pandi ette, mine nüüd improviseeri,» meenutab Roosi filmivõtteid. Nõgisto tütar sai oma filmirolli tegelikust ulatusest teada alles esilinastusel.

Jaanus Nõgisto baleriinist tütar Roosi Natali Nõgisto.
Jaanus Nõgisto baleriinist tütar Roosi Natali Nõgisto. Foto: Promopilt

«Radar» paljastab alatu skeemi, kuidas spordiklubi Meduus olümpialootuse perelt raha välja pumpas.

Eesti üks edukamaid ja lootustandvamaid Downi sündroomiga ujujaid on 19-aastane Maria Rein. Ta on koju toonud medaleid võistlustelt üle maailma, tõusnud Euroopa meistriks ja maailmarekordi omanikuks.

Selle kõige eest on tema vanemad aga pidanud Eesti suurimale paraujujate spordiklubile Meduus mitu tuhat eurot maksma.  «Süsteem on selline, mis lubab ära kasutada riigi raha ja seda puuetega inimeste varjus,» on ujuja ema Marika Lass nördinud. Tema sõnul on spordiklubi Meduus varjanud pere eest võistlusteks mõeldud riigitoetuseid ja neilt alusetult raha võtnud.

 Eesti üks edukamaid ja lootustandvamaid Downi sündroomiga ujujaid Maria Rein.
 Eesti üks edukamaid ja lootustandvamaid Downi sündroomiga ujujaid Maria Rein. Foto: Promopilt

«Radar» on Kanal 2s täna kell 20.00, kohe pärast «Reporterit».

Märksõnad

Tagasi üles