N, 28.09.2023

Kanal 2 eetrisse jõuab kodumaine dokumentaalsari ennastsalgavatest päästjatest

Elu24
Facebook
Comments

Täna kell 21.30 jõuab Kanal 2 ekraanile kodumaise dokumentaalsarja «112 – saatuslik hetk»  uus hooaeg. Reaalsetel päästeoperatsioonidel tuginev sari avab Eesti päästetöötajate eluohtlikke ja teinekord uskumatuid käike inimelude päästmise nimel. Kõik lood saavad alguse ühest saatuslikust kõnest hädaabinumbrile 112, mis vallandab sündmuste ahela.

112 on number, millele päevas tehakse ligi 3000 ja aastas enam kui miljon kõnet. Dokumentaalsari «112 – saatuslik hetk» avab ukse maailma, kus loevad sekundid, kiire reageerimine ja otsustav tegutsemine. Iga teisipäev jõuab Kanal 2 ekraanile üks juhtum, mis on alguse saanud kõnest numbrile 112. Sündmused, mis sellele kõnele järgnevad näitavad Eesti päästetöötajate keerulist ja sageli ka ennastsalgavat tööd elude päästmise nimel.

Avasaates saab Häirekeskus kõne, kus hinge vaakuva pereisa elu on laste kätes. Koolivaheaja hommik Pärnumaal. Hiljuti infarkti üle elanud pereisa kukub kokku ning lakkab hingamast. Häirekeskusesse helistanud teismelised mõistavad peagi, et nende edasine tegutsemine võib päästa isa elu. On neil aga vastupidavust ja kindlat meelt, et kiirabi saabumiseni Häirekeskuse meediku juhendamisel isa elustada?

Ent ekraanile jõuavad lood ka uppumistest, autos sünnitavast naisest, peredraamadest ja teistest päästetöötajate keerulist tööd ilmestavatest juhtumitest.

Dokumentaalsetel materjalidel tugineva sarja «112 – saatuslik hetk» saatejuht on Kärt Anvelt ja toimetaja Imre Kaas.

«112 – saatuslik hetk» uus hooaeg stardib Kanal 2 ekraanil täna kohe pärast politseisaadet «Krimi».

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles