Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kristiina Heinmets-Aigro end juba tagasi ei hoia ja vastas Kaja Kallasele: Eesti ei pea noogutama pead kõikidele lääne nõuetele

Kristiina Heinmets-Aigro

FOTO: Kalev Lilleorg / Pressimaterjalid

Endine saatejuht ja produtsent Kristiina Heinmets-Aigro, kes kandideerib Keskerakonna nimekirjas riigikokku, andis sotsiaalmeedias vastusõna reformierakondlasest Kaja Kallasele, kes liialt palju kummardab võõraid võime.

Kristiina Heinmets-Aigro jääb oma pöördumises Kaja Kallase poole viisakaks ning isegi teietab teda, kuigi mõlemad naised on peaaegu ühevanused.

Heinmets kirjutas Facebooki Kallasele pika vastusõna, alustades reformikale tema enda sõnade meeldetuletamist. «Teie eilse kõne esimesi lauseid oli: ... «Ma ei hakka täna oma kõnes tegema pikka sissejuhatust, vaid soovin kohe alguses öelda, et nendel valimistel on inimeste ees selged valikud: kas ida või lääs, kas suletud või avatud, kas tagasi või edasi.»»

See aga käivitas Heinmetsa sees korraliku patrioodi ning ta vastas rõhutades: 

«Täpsustaksin teile, et Eesti on VABARIIK ehk vaba riik, kellel on õigus ise langetada OTSUSEID ja teha VALIKUID. Meil ei ole kahte suunda ehk ida või lääs, meil on EESTI VABA RIIGI valik. EESTI VALITSUS ei pea noogutama pead kõikidele LÄÄNE nõuetele ja meie ei tohi alluda IDA provokatsioonidele. EESTIT tuleb juhtida JULGELT meie inimeste jaoks õiglases suunas, mitta lääne ega ida suunas. Meil on ÜKS EESTI.»

Kaja Kallas

FOTO: foto: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja / Scanpix

Sellele järgnes, taas rõhutades ja shift-nupule toetudes, õiglasema riigi nõue:

«Teie olete toetanud suletud valitsemist, kus RAHVA HÄÄL on hääletu kaja teie poliitilistest otsustes. TÄNA saab rahvas valida, kas nad soovivad VALIDA ise otse EESTI PRESIDENDI, kas nad soovivad ÕIGLASEMAT riiki, kas nad soovivad tähtsatel RIIGI otsustel hääletada REFERENDUMITEL. Mina soovin KESKERAKONNA ridades seista JULGELT nende muudatuste kehtestamise eest.»

Kristiina Heinmets-Aigro seisab ühtse Eesti eest. «Teie erakond on juhtinud Eestit ja selles on teil ÕIGUS, inimesed peavad otsustama TAGASI VASTU ning aeg on KESKERAKONNAL minna EDASI, et EESTI saaks areneda EDASI õiglasema sidusama ühiskonna suunas. ÜKS EESTI,» ütles keskerakondlane lõpetuseks.

Tagasi üles