Kanal 2 heategevuslik saade «Jõulusoojus» kogus liikumispuudega laste jaoks hiigelsumma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kanal 2 „Jõulusoojus“.

FOTO: Promopilt

Kuula artiklit

Kanal 2 traditsiooniline heategevuslik saade «Jõulusoojus» kogus koostöös SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga annetusi liikumispuuetega laste taastusraviks vajaliku kõnniroboti soetamiseks. Saatega õnnestus koguda ca 115 000 eurot.

Eestis on sadu ja sadu lapsi, kes ei saa sünnitrauma, insuldi või mõne muu keerulise haiguse tõttu kas üldse kõndida või siis liiguvad väga vaevaliselt. Roboti kasutamine annab võimaluse treeninguks sellise intensiivsusega, mida üks terapeut ilma masina abita tagada ei suuda.

«Jõulusoojus» kogus tänavu annetusi liikumispuuetega laste taastusraviks vajaliku kõnniroboti soetamiseks, et äärmiselt vajaliku aparaadi kasutamise võimalus saaks olema ka Lõuna-Eestis. Kõnnirobotist saab olema päevas abi neljale kuni kuuele liikumispuudega lapsele.

Kanal 2 heategevuslik saade «Jõulusoojus».

FOTO: Promopilt

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein avaldab suurt tänu kõikidele annetajatele, kes leidsid võimaluse panustada Lõuna-Eestisse väga olulise kõnniroboti soetamisse. «Rõõmsaks tegi ka asjaolu, et saates oma loo rääkinud Kelly ema MTÜ Hoolin Sinust tegi märkimisväärse 1000-eurose annetuse kõnniroboti toetuseks, mis näitab väga selgelt, et peredel on Lõuna-Eestis vajadus roboti järele,» nendib Hein.

Roald Johannsoni juhitud heategevussaade tõi kahe tunni jooksul ekraanile liigutavad ja mõtlemapanevad lood peredest, kus kasvab liikumispuudega laps. Nendes peredes pingutavad pisikesed vaprad inimesed kogu hingest selle nimel, mis enamikule meist on täiesti loomulik – ise kõndimine.

Ligikaudu 500 000 eurot maksva kõnniroboti soetamiseks lisavad panuse juurde ka Tartu Ülikooli Kliinikum ja heade annetajate toel SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond.

Kanal 2 heategevuslik saade «Jõulusoojus».

FOTO: Promopilt

Populaarne

Tagasi üles