Eesti Muusikaauhinnad 2020

Pildid ja video: Ida- ja Kesk-Euroopas on lund tapvas koguses

Alates möödunud nädalalõpust on Ida- ja Kesk-Euroopas olnud talvine ilm, kuid temperatuur on miinustes ka neis paikades, kus tavaliselt on praegusel ajal null kraadi või plusskraadid, näiteks Kreekas.

Mitmel pool, kaasa arvatud Alpides, sajab lund, osades kohtades on lume paksus juba 2 – 3 meetrit ja lumesadu jätkub, teatavad reuters.com ja yle.fi.

Ida- ja Kesk-Euroopa ägab lume all

FOTO: AFP/Reuters/Scanpix

Osa Austria mägikülasid on lumevangis, inimesed ei pääse oma kodudest välja, rääkimata liikumisest ja autoga sõitmisest.  

Austrias on sadanud lund nii palju, et võimud andsid üleriigilise lumehoiatuse. Austria Alpide piirkonnas on lumelaviine ja selle tõttu ei soovitata mäesuusatama minna.

Ida- ja Kesk-Euroopa ägab lume all

FOTO: AFP/Reuters/Scanpix

Lumelaviinide tõttu on mägedes leidnud aset õnnetusi ja inimesed on vajanud päästmist. Päästjate teatel raskendab päästetöid seni kestev lumesadu.

Peaaegu samasugune on olukord Saksamaa lõuna- ja kaguosas. Saksamaa kõige lõunapoolsemas linnas, 25 000 elanikuga Lindaus soovitasid võimud inimestel koju jääda, kuna tugev tuul koos tuisuga murrab puid ja lõhub elektriliine, muutes väljas olemise ohtlikuks.

Lumi on tekitanud 135 õnnetust, millest osad on liiklusõnnetused ning 20-kilomeetrised liiklusummikud. Koolid on suletud ja ühistransport seisab.

«Sellist võimsat lund ei ole Lindaus nähtud ligi 100 aastat,» kommenteeris nimetatud linna linnapea Gerhard Ecker pressikonverentsil.

Saksamaal Salzachis lükatakse ja kallatakse teedelt kokku kogutud lumi jõkke, sest mujale ei ole seda panna.

Ida- ja Kesk-Euroopa ägab lume all

FOTO: AFP/Reuters/Scanpix

Lumemass on tekitanud majaomanikele probleeme, kuna lumi võib katuseid lõhkuda. Sakslaste ja austerlaste teatel ei jõua nad lund piisavalt kiiresti ära lükata ja seda sajab kogu aeg juurde.

Ida- ja Kesk-Euroopa ägab lume all

FOTO: AFP/Reuters/Scanpix

Lumega ollakse kimpus ka Poolas, Ungaris, Slovakkias ja Tšehhis.

Meteoroloogide teatel ulatub Venemaal tekkinud jaheda õhumassi mõju isegi Lähis-Idasse. Liibanonis ning Iisraeli-Süüria piiril Golani kõrgendikel sadas lund ja temperatuur oli nullkraadi või isegi alla selle.

Lumi katmas Liibanonis asuvat süürlastest põgenike telklaagrit

FOTO: twitter.com

Nädalalõpul jõuab jahe ilm ka Itaaliasse, Prantsusmaale ja Hispaaniasse, kus samuti on lund ja madalaid temperatuure oodata.

Tagasi üles