R, 2.06.2023

Nüüd ei saa vetikatele puhkama jääda! Hiidlainena maailma kinod vallutanud «Aquamanil» terendab silmapiiril miljardi dollari klubi

Liina Suvi Ristoja
, Apollo Kinoportaali toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Jason Momoa
Jason Momoa Foto: Speed Media / ZUMAPRESS.com / Scanpix

Koomiksifilmist «Aquaman» saab peatselt üks neist vähestest filmidest, mille kinokassa ulatub üle miljardi USA dollari.

Forbes kirjutab, et DC koomiksite filmiuniversumi läbi aegade kõige edukamaks linateoseks osutunud «Aquamani» miljardiklubiga liitumine pole nüüdseks enam muud kui aja küsimus: film on praeguseks ülemaailmselt suutnud filmifännide taskust noppida üüratud 940 miljonit dollarit ning viimased 60 miljonit tiksuvad ilmselt täis juba tuleval nädalavahetusel. Laeks miljard aga kindlasti ei jää: Jaapanisse film alles jõuab ning sealne kinokülastaja on juba ammu piltlikult öeldes kinosaalide uste taga järjekorras. Ainuüksi Eestis on filmi käinud vaatamas enam kui 40 000 inimest, tehes sellest tubli edetabelifilmi. 

«Aquamani» edu saladuseks peetakse mitmeid asjaolusid alates ajastusest ning lõpetades sellega, et tegu on lihtsalt väga hästi läbi mõeldud ning visuaalselt vapustava filmiga: see on peresõbralik, kultuurideüleselt arusaadav, jagub piisavalt madinat, tegelased on sümpaatsed ja mitmekülgsed ning linateose huumorisoon on samuti kenasti paigas. Lisaks olevat ekraaniseiklusel kõrge uuesti-vaatamis-väärsuse näitaja ehk kireva tegevustiku ja maalilise kinopildi sisse on peidetud hulgaliselt esimesel pilgul ehk kahe silma vahele jäävaid nn üllatusmune, mis pakuvad korduval vaatamisel avastamisrõõmu. 

Vesise linaloo menu kiiluvees on juba liikvel ka jutud järjest, ent reaalselt pole veel peale näitlejate poolt intervjuudes antud entusiastlike nõusolekute jätkufilmis kaasa teha teisest «Aquamanist» veel midagi kuulda. Küll aga võib arvata, et niisugune idee miljardi dollari tähistamisel õhku visatakse. 

Warner Bros. Picturesi ja lavastaja James Wani märulist kubisev seiklusfilm «Aquaman» toob ekraanidele üüratu ja visuaalselt hingematva seitsme mere veealuse maailma. Peaosa kehastab Jason Momoa. Filmis paljastub poolenisti inimese ja poolenisti atlantislase Artur Curry pärinemislugu, kui teda ootab ees elu suurim seiklus, mis sunnib teda leppima oma olemusega ja avastama, kas ta ära teeninud õiguse olla see, kelleks sündis – kuningas.

Amber Heard mängib raevukat sõdalast ja Aquamani liitlast Merat; Oscarile kandideerinud Willem Dafoe on Atlantise valitsusnõunik Vulko; Patrick Wilson on Atlantise praegune kuningas Orm/Ocean Master; Dolph Lundgren on Atlantise hõimu Xebeli kuningas; Yahya Abdul-Mateen II on kättemaksuhimuline Black Manta. Oscari-võitja Nicole Kidman astub üles Arthuri ema Atlanna rollis, Ludi Lin mängib Atlantise eriüksuse kaptenit Murki ning Temuera Morrison kehastab Arthuri isa Tom Curryt.

Wani lavastatud stsenaariumi autorid on David Leslie Johnson-McGoldrick («Kurja kutsumine 2») ja Will Beall («Gangsterite jahtijad», telesari «Treeningpäev»). 

Filmi saab Apollo Kinodes näha alates 21. detsembrist 2018. 

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Vaata eestikeelset treilerit:

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles