R, 29.09.2023

Lõbus video: Soojendus uueks Eesti filmiks! Jalmar Vabarna utsitab seto keelt ja tutvustab oma juuri

Spekter
Facebook
Comments

Kas teie oskate seto keelt või saate sellest vähemasti midagi aru? Setomaa mees Jalmar Vabarna käis «Reporteri» kaameraga külas Eesti muusika emalaevas ehk Elmari raadios ja püüdis sealsele rahvale selgeks teha, et ka eetrist võiks ikka rohkem setokeelset juttu tulla. 

Rohkem seto keelt kuuleb ka juba sel reedel, 11. jaanuaril kinodesse jõudvas uues Eesti filmis «Johannes Pääsukese tõeline elu».

Hardi Volmeri lavastatud uus Eesti film «Johannes Pääsukese tõeline elu» heidab pilgu Eesti esimese filmimehe suviselt lõõmavasse noorusesse.

«Johannes Pääsukese tõeline elu» on seikluslik tragikomöödia Eesti esimesest filmimehest Johannes Pääsukesest (Ott Sepp) ja tema püüdlustest filmikaameraga ringi rännates õnne leida. Koos hea sõbra Volteriga (Märt Avandi) veedab lennuka jutuga elukunstnik Pääsuke 1912. aasta palaval suvel ühe uskumatu nädala Setumaal. Sellesse mahub naeru, nuttu, napsu, romantikat ja kõike muud, mis käib kaasas ühe 21-aastase tuulepeaga, kel kombeks esmalt tegutseda ja alles seejärel mõelda. Arhiivis on sellest retkest säilinud kõigest 7 minutit materjali, aga mis toimus veel siis, kui kaamera ei käinud?

Lisaks Sepale ja Avandile astuvad teistes rollides üles Tõnu Kark, Ester Kuntu ja mitmed teised Eesti näitlejad. Filmi valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Setu Kultuuri Fond, Postimees.

Apollo Kinodes alates 11. jaanuarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles