Uku Suviste Vene talendisaates osalemisest: korraldajatele väga ei meeldinud, et sõidan Tallinna

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uku Suvistele tulevad Eesti Lauluks appi rahvusvahelised tegijad
Uku Suvistele tulevad Eesti Lauluks appi rahvusvahelised tegijad Foto: Kaader videost

Eesti laulja Uku Suviste jõudis Vene talendisaates poolfinaali. Kuigi finaaluks jäi mehele suletuks, siis tutvustas ta end suurele vaatajas- ja kuulajaskonnale. Kuid saates kaasalöömine tähendas, et Ukul tekkisid probleemis Eestis esinemisega ja saate tegijatele see ei meeldinud.

Alanud aasta esimesel päeval kulmineerus Venemaa suurimas telekanalis Pervõi Kanal suure finaalisõuga rahvusvaheline talendisaade «Golos» («Hääl»), kus Uku Suviste (36) saavutas läbi aegade Eesti lauljatest parima tulemuse, jõudes poolfinaali ehk kaheksa parema hulka. Päev hiljem rääkis ta Moskvast Skype’i vahendusel Arteri lugejatele, kuidas see tal õnnestus – ja mis finaali murdmisest vajaka jäi, kirjutab Priit Pullerits.

Mis tagamõttega saatesse läksite? Kas seepärast, et Eesti ei paku midagi nii suurt, kus end proovile panna?

Ei, mul ei olnud plaani, et lähen suurt turgu vallutama ja kohe saavutan midagi. See ei oleks väga tugev plaan. (Naerab.) Mulle on lihtsalt meeldinud end eri kohtades proovile panna, nii Ameerikas kui ka [2010. aastal] Jurmala rahvusvahelisel konkursil «Uus laine». (Uku Suviste sai Jurmalas kolmanda koha. – P. P.) Läti poiss Intars Busulis, kes Jurmalas viis aastat enne mind võitis, sai sealt päris korraliku tuule tiibadesse, ka Venemaale. Nii et mulle oli küsimus: miks ka mitte?

Aga kui ma oleks ette teadnud, kui palju kulub Moskva konkursil aega ja raha, kui palju esinemisi tuleb mul nii kiirel ajal nagu detsember ära öelda, oleksin enne kolm korda järele mõelnud. (Naerab.)

Ukraina lauljanna Ani Lorak, talendisaate üks neljast produtsendist ja mentorist, kuulamas esimeses voorus Uku Suviste esitust.
Ukraina lauljanna Ani Lorak, talendisaate üks neljast produtsendist ja mentorist, kuulamas esimeses voorus Uku Suviste esitust. Foto: Pervõi Kanal

Kui palju siis aega ja raha kulus?

Kui ma peatan artistina mõneks ajaks oma muud esinemised, on juba see väljaminek. Ja kui tekib uusi väljaminekuid, elades paar kuud Moskva kesklinnas hotellis, siis see mõjutab päris oluliselt...

... pangakonto seisu.

Jah. Lisaks teeb asja veelgi keerulisemaks, et sa ei tea, kas saad järgmisest voorust edasi, kas saad ülejärgmisest voorust edasi jne. Kui läksin saatesse kandideerima, oli mul kokku lepitud jõulutuur ja Anne Veski juubelikontsert 22. detsembril. Aga saatesse minnes sõlmid lepingu, et pead graafiku järgi olema kohal proovides, salvestustel ja esinemistel. Üks mu tuuri kontsert saigi kannatada ja Anne Veski kontserdiga tekkis ka olukord, et... korraldajatele väga ei meeldinud, et sõidan Tallinna. Kuid saime kokkuleppele, sest Saku suurhall oli välja müüdud ja Venemaal kõik väga austavad Veskit. Lendasin varahommikul Tallinna, tegime peaproovi ja pärast kontserti sõitsin öösel lennukiga tagasi Moskvasse.

Loe täispikka intervjuud Uku Suvistega Postimehest.

Tagasi üles